Forum

Mikro v14 yapılacak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mikro v14 yapılacak tahsilatlar sorgusu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,533 Görüntüleme
(@LEVENTHERES)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Slm arkadaşlar Mikro V14 kullanıyorum. Mikroda ki Yapılacak tahsilatlar raporundaki sorgu lazımdı. Aslında yapmak istediğidim şu; bir müşterinin bakiyesini aldığımda yan tarafında da gecikmiş toplam borç tutarını ve kaç gündür ödeme yapmadığını görmek istiyorum. Bunu mikroda rapor alıp görebiliyorum ancak bana sorgusu lazım. Teşekkürler. 

Örneğin :

21.01.2014 için vade Meblağ

Kamil Başaran   -59 5.0000 TL

Gönderildi : 21/01/2014 11:26

(@beyhanosmanoglu)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Merhaba, 

Mikro da aldığınız raporların SQL sorgularını açık olarak, rapor ekranının sol üst köşesinde "sql cümlesini göster" yada "sql sorgusunu göster" adına benzer butonuna basarak görebilirsiniz. Eğer o buton yok ise yetkiniz kısıtlanmış olabilir.

Gönderildi : 21/01/2014 19:42

(@LEVENTHERES)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Mikro da aldığınız raporların SQL sorgularını açık olarak, rapor ekranının sol üst köşesinde "sql cümlesini göster" yada "sql sorgusunu göster" adına benzer butonuna basarak görebilirsiniz. Eğer o buton yok ise yetkiniz kısıtlanmış olabilir.

Cevabın için Teşekkür ederim. Ancak Mikro yazılımla görüştüm raporlamalarda sql sorgusunu göremiyormuşuz. Ancak SQL server profiler ile görebilirmişiz. Bununla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler. Saygılarımla, 

Gönderildi : 22/01/2014 13:46

Paylaş: