Forum

SQL Server NAS S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server NAS Sürücüye Yedekleme Hkk. (Çözüldü.)

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,439 Görüntüleme
(@u-ismailyildirim)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar;

Şirketimde SQL Server 2008 R2, Windows server 2008 üzerinde ve domain ortamında çalışmakta, otel yazılımımız SQL Server üzerinde koşuyor.
Yedekleme amaçlı alt yapıma eklediğim NAS cihazım domain üzerinden kullanıcı hesabı doğrulaması yapmakta, SQL server üzerindeki Agent servisi local hesaptan çalıştığı için ağda paylaşılan klasöre direkt olarak sql serverdan yedekleme yapamıyorum. (Erişim red edildi. hatası malum) Yazılım sağlayan firmaya SQL Agent servis hesabını domaindeki bir kullanıcı ile çalıştırsam sorun çıkarmı dedim. ses çıkmadı. 😀 internette araştırırken Sql server Agent Proxy Account olayını dikkatimi çekti. proxy account olayı sorunumun çözülmesiden yardımcı olur mu? uygulamada örnek teşkil edecek bir türkçe kaynak adresi varsa tarafıma yönlendirirseniz çok sevirim.

Gönderildi : 24/11/2013 23:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba.
Nas üzerinde active directory authencation sağlayıp, bir klasör oluşturup buraya map sürücü yapıp yedek almayı denediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/11/2013 00:12

(@u-ismailyildirim)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba.
Nas üzerinde active directory authencation sağlayıp, bir klasör oluşturup buraya map sürücü yapıp yedek almayı denediniz mi?

Serverda oluşturduğum Map Drive'ı SQL Backup Database penceresinde Destination kısmında göremiyorum. maalesef

Gönderildi : 27/11/2013 17:45

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Bunun için harici tool ve metotlar var ama elinizde olan imkanlar ile nas üzerinde isci oluşturup bunu sql'in üzerinde bulunduğu servere disk olarak ekleyip buraya almayı denediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/11/2013 19:13

(@ArtunARPA)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Merhaba ,

Aşağıdaki linkde SQL tarafında yapılabilecekler anlatılıyor.

http://blogs.msdn.com/b/varund/archive/2009/06/04/backup-sql-server-database-to-a-share-drive-on-another-server.aspx

Tsk

Artun ARPA

Gönderildi : 27/11/2013 19:51

(@u-ismailyildirim)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Aşağıdaki linkde SQL tarafında yapılabilecekler anlatılıyor.

http://blogs.msdn.com/b/varund/archive/2009/06/04/backup-sql-server-database-to-a-share-drive-on-another-server.aspx

Tsk

Artun ARPA

Teşekkürler Artun Bey;

EXEC XP_CMDSHELL 'net use H: \\machine name\sharename"  şifre /USER:domain\username'

şekilde çözdüm. eğer yol tanımında boşluk karakteri var ise " " içinde yazmak gerekiyor [:)]

Gönderildi : 05/12/2013 18:11

(@www-rizasahan-com)
_

Geçmiş olsun 🙂

Gönderildi : 05/12/2013 23:14

Paylaş: