Forum

sql giriş

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql giriş

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
2,395 Görüntüleme
(@halitmahmut)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar sonunda sql i kurabildm ama şuan da şöyle bir sorunum var 

sql server 2008 expres r2 yi kurdum management studio gelmemişti ve management i de indirdim kurdum ve giriş penceresine ulaşabildm şimdi ise giriş yapamama sorunum var 

mixed mod da kurarken giriş şifresini 123456 olarak ayarladım ve named instance de onuceylull olarak ayarladım sql server a girebilmem için neleri yapmam gerekiyor benm ?

Gönderildi : 13/09/2013 16:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba

. yerine localhost yazın ve windows authencation seçeneğini seçin sonrasında http://www.cozumpark.com/blogs/sql/archive/2013/06/23/sql-server-2012-sql-authentication-ile-oturum-a-lmas.aspx inceleyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/09/2013 16:59

(@halitmahmut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hayır yine olmadı ben hiç giriş yapamıyorum kurarkende mixed mod u seçtim ayrıca

Gönderildi : 13/09/2013 17:15

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

hayır yine olmadı ben hiç giriş yapamıyorum kurarkende mixed mod u seçtim ayrıca

merhabai

. yerine localhost\onuceylull yazarak girmeyi dener misiniz? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/09/2013 17:21

(@halitmahmut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim oldu sonunda saolun ama yine eskisi gbi bi açılıp bi açılmamazlık yapmaz herhalde

Gönderildi : 13/09/2013 17:27

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

rica ederim, 

İyi çalışmalar. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/09/2013 17:30

(@halitmahmut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

dakika 1 gol 1 hemen hata aldım database yüklemek istiyordum new database oluşturdum restore yapıyordum fakat database yi restore ederken seçtiğim .bak dosyasında 

specified cast is not valid. (sqlmanagerui) hatasını aldım nasıl çözerim 

Gönderildi : 13/09/2013 17:36

(@ismailadar)
Gönderiler: 134
Estimable Member

dakika 1 gol 1 hemen hata aldım database yüklemek istiyordum new database oluşturdum restore yapıyordum fakat database yi restore ederken seçtiğim .bak dosyasında 

specified cast is not valid. (sqlmanagerui) hatasını aldım nasıl çözerim 

Merhaba,

Var olan bir veritabanı üzerinde restore etmeye calişiyorsanız options penceresinden Replace seceniğini secin eğer veritabanı zaten yoksa yine option peneceresinde Move kısmında veritabanına ait mdf ve ldf dosyalarının nerede konumlanacağını ayarlayın.

Kolay gelsin 

Gönderildi : 13/09/2013 17:39

(@halitmahmut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

olmuyor ya o hatayı alıyorum yada you must select restore source diye bi hata ama bu seferde database yi seçiyorum sonra options a girerken specified le başlıyan hatayı veriyor

Gönderildi : 13/09/2013 17:45

(@rahmiaydn)
Gönderiler: 100
Estimable Member

eeee sonra ne oldu abi

Gönderildi : 15/03/2016 15:09

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

eeee sonra ne oldu abi

benzer problem ile mi karşılaşıyorsunuz ? 

Gönderildi : 16/03/2016 14:14

(@rahmiaydn)
Gönderiler: 100
Estimable Member

eeee sonra ne oldu abi

benzer problem ile mi karşılaşıyorsunuz ? 

evet

Gönderildi : 16/03/2016 19:39

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Aldığınız hatanın ekran görüntüsünü koyabilirseniz daha net yardımcı olabilirim, her hatanın farklı çözüm yolları söz konusu olabiliyor. Mevcut konu içerisinde 2-3 hatadan bahsedilmiş zaten

Gönderildi : 28/03/2016 12:40

Paylaş: