Forum

Reporting Service F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Reporting Service Filter Hak.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@ServetAtasoy)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkeze Merhabalar,

Reporting Server üstünde çalıştırılmak üzere bir rapor tasarladık ve bu raporu süzebilmek için tarih parametreleri koyduk. Rapor düzgün çalışıyor bir sorunumuz yok fakat Windows Server üstünde raporu çalıştırdığım zaman tarih filtre alanları aşağıdaki gibi gözüküyor.

[img] [/img]

Kendi makinem üstünde çalıştırdığım zaman tarih alanları normal textbox a dönüyor. Neden kaynaklanıyordur bu durum?

[img] [/img]

Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 14/12/2012 19:11

(@AbdullahSELLiOG)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Report Mönüsünden Report Parameter Seçilir. Report parameter diyalog kutusu açılmalıdır. Diyalogbox da altta yer alan Add butonuna tıklayarak yeni bir parametre ekleriz. Name,Promt,DataType ı uyun bir şekilde girdikten sonra Available Values yerine burada From Query seçmenizi ve fitrelemek istediğiniz alanı data setten seçerek listbox oluşturmanızı tavsiye ederim. Burada da Non-Queried seçerek value ve label için hiçbir değer girilmezse LİSTBOX yerine TEXTBOX oluşturmanızı sağlayacaktır. Rapor çalışırken bir hata vermese de aslında mantıksal olarak bir hata oluşmaktır çünkü filtre seçili kayıtlar üzerinde eliminasyon sağlıyordur. Yani Non - Queried kısmında value ve label için bir değer girilirse listbox şeklinde görünecektir.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 14/12/2012 20:28

(@ServetAtasoy)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bahsettiğiniz menüden parametre ekleyemiyorum. Aynı yerden bahsettiğimizden emin olmak için resmi paylaşıyorum.

[img] [/img]

Teşekkürler. 

Gönderildi : 26/12/2012 18:55

(@ServetAtasoy)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aynı sorunla karşılaşan olursa diye yazıyorum.

Biz sistemi chrome kullanarak açtığımız için tarih yukarıdaki gibi gözükmemekte. Yani  bu sistem en stabil internet explorer ile çalışmaktadır.

Bilgilerinize. 

Gönderildi : 28/01/2013 01:39

Paylaş: