Forum

sql eğitim.

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql eğitim.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

sql ortalama ne kadar sürede öğrenilir.

iyi ve uygun fiyatlı  bir eğitim nerede alınabilir.

Gönderildi : 06/12/2012 01:10

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

her gün 3 saat calisarak ben 2 ayda t-sql dilini öğrendim.

kurslara ve eğitim kurumlarına boşuna gitme.. verdiğin paraya yazik..

internette sql anlatan yabancilarin yazdiği pdf kitaplar var, onlarla çalış.

daron yondem yazdığı sql kitabi var. onu bulabilirsen yüzde 80 sql öğretiyor.

eğitim kurumu olarak medyasoft öneriyorum.

aşağıdaki linkte sql anlatan pdf var inceleyebilirsin.

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=189147

Gönderildi : 06/12/2012 08:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Burada almak istediğiniz eğitim önemli Sql admin eğitimimi alacaksınız yoksa sql developer eğitimi mi alacaksınız? Bu eğitimler Çzümpark eğitimleri arasında yer almaktadır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/12/2012 11:46

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

sql developer sanırm beni biraz aşar,veri tabanı yöneticiliği olabilir.

çünkü artık sql her yerde.

yazılımın bu kadar revaçta olduğu bu günlerde sql admin benim için daha uygun olur.

bu nedenle ne yapmalı,nasıl yapmalı,ilk adımı nasıl atmalı,nereden başlamalı gibi sorular

önümde duruyor. 

bazen doğru seçimi bulabilmek için,doğru yol ve yöntemi bulabilmek için bir çok yanlış

yapmak gerekiyor olabilir. 

Fakat en azından bu yolda daha önce yürümüş ve hala yürüyen insanların tecrübe ve

birikimleri benim için önemli bir referans kaynağı olabilir. 

burada izlenecek yol ve yöntemler,forumlardan döküman takibi,yazılı kaynak bulma yada

eğitim şeklinde önümde duruyor.

eğitim için iyi bir eğitimci olmasını tercih ederim.yani ustaların çıraklarını değil.

usta olsa benim için daha iyi.uzun yıllardır bu işe gönül veren,eğitimci yanları gelişmiş bir

eğitmen daha verimli olur.

eğitim kurumunun adı benim için önemli değil.önemli olan içerik ,eğitimci.

mademki bu işe para harcıyacağım ; bu para doğru adrese doğru adama gitsin. 

bir iki günlük kursların verimli olamayacağını düşünüyorum.

bir iki günlük kurslar konu içerikli olabilir.ama bir adama iki günde 16 saatte ne

yükleyebilirsinizki,bu adam size ne versin. 

bunu kısa yoldan para kazanma hayali olarak görüyorum. 

hafta içi yada hafta sonu kursları olabilir. 

Gönderildi : 06/12/2012 22:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Öncelikle portal üzerinde bulunan Sql makalelerini okuyunuz. Sonrasında download edip test amaçlı kurunuz. Biraz piştikten sonra ileri taşımak admin olarak hakim olmak için Mesut Aladağ hocanın Sql eğitimine katılınız. Eğitim takvimi Çözümpark eğitim linkinde duyruluyor. Yeterli sayı sağlanınca 2 günlük özel bir eğitim oluyor. Mesut hoca için http://www.mesutaladag.com/?page_id=2 burası yeterli sanırım 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/12/2012 12:21

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

rıza hocam teşekkürler yönlendirme için. 

Gönderildi : 07/12/2012 14:45

Paylaş: