Forum

Oracle verileri ile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oracle verileri ile SQL Server Reporting Service kullanarak rapor oluşturmak

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
505 Görüntüleme
(@FurkanKARTAL)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Selam,

İşletim Sistemi : Windows 2008 R2 Standart Edition 64bit

Veritabanı : Oracle 10g

Datalarım Oracle tarafında saklanıyor ve ben bu dataları kullanarak SSRS üzerinden rapor oluşturmaya çalışıyorum. Visual Studio üzerinden raporumu oluştururken OLEDB üzerinden bağlanıp Preview üzerinden raporumun sonuçlarını görebiliyorum. Fakat .rdl uzantılı raporumu http://localhost/reports üzerinden Reporting Service'e eklediğimde raporu görüntülemek istediğimde 

"Attempt to load Oracle client libraries threw BadImageFormatException. This problem will occur when running in 64 bit mode with the 32 bit Oracle client components installed.

An attempt was made to load a program with an incorrect format. (Exception from HRESULT: 0x8007000B) "

hatası ile karşılaşıyorum. IIS üzerinden Reporting Service'e ait virtual directory'leri 32bit olarak çalıştır seçeneğide True olarak seçilmiş durumda. Yardımlarınız için teşekkürler..

Gönderildi : 19/11/2012 19:33

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

projeyi'properties veya publish' den  build platformu x86 olarak değiştirip tekrar derleyip dener misiniz ? 

Gönderildi : 22/11/2012 03:42

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Arkadaşlar iyi haftalar,

Aynı sıkıntıyı bende 11G ile yaşıyorum, İşletim sistemi 2008r2 64bit oracle server ise 32bit çalışıyor ve " srss This problem will occur when running in 64 bit mode with the 32 bit Oracle client components installed. " hatasını alıyorum sürekli.

Client yüklememe rağmen Konuyu bir türlü çözemedim,  

Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum. 

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/02/2015 12:04

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Arkadaşlar Selam tekrar,

Bazen işten bunalınca insan gözünün önündeki şeyi göremiyor. Oracle üzerinde çalışan bütün programlar 32bit çalıştığı için client'i de 32bit kuruyordum normal olarak fakat SRSS 64 olduğundan client de 64bit kurunca düzeldi : ).

Sevgiler. 

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/02/2015 13:56

Paylaş: