Forum

INNER JOIN kullanma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

INNER JOIN kullanmak

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
498 Görüntüleme
(@huseyintemiz)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Inner join ile birden fazla tablo arasında bütünleşme yapılabiliyor. Bir ana tablo üzerinden diğer tablolar birleştiriliyor. Öğrenmek istediğim:

1. Kaçtane INNER JOIN kullanabiliriz. Ör: A tablosundan 1.satır ile B tablosundaki 3. satırdaki aynı tanımlı sütunları alarak birleştirme yap gibi kaç tane INNER JOIN sıralanabilir.

2.INNEr JOIN de A ve B tablosunda aynı tanımlı sütunları almak şart mı. Ben aynı adlı sütunlara baktığımda satır sayısı farklı olabiliyor. Birebir aynı sütun deerleri olmayabiliyor. Bu da çekilen bilginin güvenirliliğni azaltıyor.

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/10/2012 04:18

(@serkanates)
Gönderiler: 1277
Üye

Merhabalar;

Inner join ile birden fazla tablo arasında bütünleşme yapılabiliyor. Bir ana tablo üzerinden diğer tablolar birleştiriliyor. Öğrenmek istediğim:

1. Kaçtane INNER JOIN kullanabiliriz. Ör: A tablosundan 1.satır ile B tablosundaki 3. satırdaki aynı tanımlı sütunları alarak birleştirme yap gibi kaç tane INNER JOIN sıralanabilir.

Böyle bir sınır olduğunu düşünmüyorum. Varsa bile ben bilmiyorum, ancak join ifadeleriniz ve indeks yapınız uygunsuz ise performans sorunu yaşarsınız, bunu söyleyebilirim. Örneğinizi anlamadım, JOIN ifadelerinde bildiğiniz üzere satırları değil sütunları eşleştiririz. 

2.INNEr JOIN de A ve B tablosunda aynı tanımlı sütunları almak şart mı. Ben aynı adlı sütunlara baktığımda satır sayısı farklı olabiliyor. Birebir aynı sütun deerleri olmayabiliyor. Bu da çekilen bilginin güvenirliliğni azaltıyor.

Teşekkürler.

Satır sayısının farklı olması beklenen bir durum. Bire-Çok Çok-Çok ilişki seçeneklerini inceleyin. INNER JOIN ile birlikte LEFT, RIGHT, OUTHER JOIN ifadelerine de bakmanızın faydalı olacağını düşünüyorum.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 14/10/2012 02:13

Paylaş: