Forum

Sql aylara gör...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql aylara göre rapor

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,622 Görüntüleme
(@BunyaminBOZOGLU)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

aşagıdaki kodda aylara göre rapor aldırmak istiyorum ama 3 gündür uğraşıyorum ama olmadı. Lütfen yardım edermisiniz.Kodlara çok hakim değilim.

örneğin;

ocak: 100
şubat:120
mart:130
gibi... 

select sum(isnull(h1.kubaj,0)) as toplam_dekapaj_m3,sum(isnull(h2.kubaj,0)) as toplam_cevher_ton,sum(isnull(h2.kubaj,0))/3 as toplam_cevher_kazi_boslugu_m3,sum(isnull(h3.nakliye_sefer,0)) as toplam_ocak_nakliye_sefer,sum(isnull(h4.nakliye_sefer,0)) as toplam_stok_nakliye_sefer from oz_uret_yard_faal f 
left join (select fis_no,sum(isnull(uretim_m3,0)) as kubaj from oz_uret_yard_faal_har where uretim_cinsi='DEKAPAJ' group by fis_no) h1 on h1.fis_no=f.fis_no 
left join (select fis_no,sum(isnull(uretim_m3,0)) as kubaj from oz_uret_yard_faal_har where uretim_cinsi='CEVHER' group by fis_no) h2 on h2.fis_no=f.fis_no 
left join (select fis_no,sum(isnull(sefer_sayisi,0)) as nakliye_sefer from oz_uret_yard_faal_har where uretim_cinsi='NAKLIYE' and gelgelci_kodu='OCAK' group by fis_no) h3 on h3.fis_no=f.fis_no 
left join (select fis_no,sum(isnull(sefer_sayisi,0)) as nakliye_sefer from oz_uret_yard_faal_har where uretim_cinsi='NAKLIYE' and gelgelci_kodu='STOK' group by fis_no) h4 on h4.fis_no=f.fis_no 
where month(f.tarih)='05' and year(f.tarih)='2012' order by f.tarih desc  and f.proje_kodu='32'

Gönderildi : 21/06/2012 11:38

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

Datalarınız hakkında gizliliği yok ise biraz paylaşım yapabilirmisiniz mümkünse lütfen

Gönderildi : 21/06/2012 13:52

(@BunyaminBOZOGLU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kenan bey ;

biz maden işletiyoruz. Faaliyetlerimizde excele makro yapıp takip ediyoruz..Bu işlerimizi yapan arkadaş ne yazıkkı intihar etti.(ailevi sebeplerden dolayı) İş bana kaldı çok sql bilgim yok ama kararlıyım öğrenmek istiyorum. 1 senede aylık ne kadar cevher , nekadar pasa(atıl toprak), nekadar cehher nakil, ne kadar kazı boşluğu v.b.  bilgileri çekmek isitiyorum. Aslında bu kod bunu yapıyor.Ama belli tarih aralığında biz bunu 1 yılın ay ay listelesin istiyurz.Çok uğraştım olmadı 

Kısaca; belli tarih aralığı girilerek alınan bilgileri biz 1 sene içi ay ay görmek istiyoruz.Yani beetwen değilde month komutu ile yapabiliyoruz diye biliyorum ama bir türlü  beceremedim.Size gönderdiğim koda tarih ayay tarih kısıtı vermemiz lazım.

Kusura bakmayın vaktinizi alıyorum 

Gönderildi : 21/06/2012 14:07

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

Öncelikle başınız sağolsun Bünyamin bey,

Size sağlıklı bir bilgi verebilmek adına ilk öncelikle datalarınızı tam olarak anlamam gerekiyor, verileriniz baya bir karışık görünüyor bu konu ile ilgili uzaktan destek(Teamviewer vb.) veyahut datalarınız örnekleri ile yola çıkmak daha doğru olacağının kanaatındayım. Faaliyetler ile birlikte hareketlere bağlı olarak bir çok "LEFT JOIN" komutu mevcut burada yapılacak en ufak hata hatalı bilgiye çıktısına söz konusu olacaktır.

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 21/06/2012 14:29

(@BunyaminBOZOGLU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

kenan bey;sizler sağolun. 

eğer müsaitseniz team viewer ile bağlanabilirmisiniz. inan kafayı yicem baya karışık.

numaram 505 892 5771  siz beni çaldırın ben arayayım müsait seniz.

Gönderildi : 21/06/2012 14:33

Paylaş: