Forum

sql serverden otoma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql serverden otomatik yedek almak ve başka servere otomatik yedek döndürülmesi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadşlar merhaba,

bir sorum olucakta araştırıyorum sizinde fikirlerinizi alayım dedim . bir sql server var sql2012 burdan günlük backup alınıyor. ben yeni birtane daha server kurulumu yaptım sql server kurdum(2012) bu serverede istiyorumki belirttiğim saatte alınan backup lar bu servere otomatikman restore edilsin istiyorum acaba bununla ilgili bir script varmıdır.

şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 18/04/2012 17:07

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Linki İnceleyin. 

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms162133.aspx  

Gönderildi : 18/04/2012 20:49

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

malesef verdiğiniz linki daha önce inceledim sorumun cevabı bu değil ben şunu yapmak istiyorum bir sql backup dosyam var belirttiğim tarihte sql servere restore etsin ben schedule yazayım hergün şu saatte şu backup ı alsın sql servere restore etsin.

Gönderildi : 18/04/2012 23:50

(@YunusKISAKOL)
Gönderiler: 27
Eminent Member

arkadşlar merhaba,

bir sorum olucakta araştırıyorum sizinde fikirlerinizi alayım dedim . bir sql server var sql2012 burdan günlük backup alınıyor. ben yeni birtane daha server kurulumu yaptım sql server kurdum(2012) bu serverede istiyorumki belirttiğim saatte alınan backup lar bu servere otomatikman restore edilsin istiyorum acaba bununla ilgili bir script varmıdır.

şimdiden teşekkürler.

Merhaba

Bununla ilgili stored procedure kullanmalısın ve bu procedure için bir job oluşturmalısın. Yazmış olduğun stored procedure 'ü belirttiğin saatteki job un çalıştırarak istediğin işlemi gerçekleştirebilirsin.  

Gönderildi : 20/04/2012 14:08

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

SQL Server Agent servisini kullanarak ortak bir klasöre backup oluşturmanız gerekiyor. sonrasında da restore ettirmek istediğiniz servera da o db i göstererek restore işlemini yaptırtabilirsiniz.

http://blogs.msdn.com/b/sqlagent/archive/2010/10/12/create-a-database-backup-job-using-sql-server-management-studio.aspx

bu makale işinizi görecektir.

Gönderildi : 20/04/2012 15:46

Paylaş: