Forum

MSSQL 2000 EXCELDEN...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MSSQL 2000 EXCELDEN NULL DEĞER ATAMA SORUNU

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
936 Görüntüleme
(@HuseyinAydinol)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

HERKESE KOLAY GELSİN.SORUNUM ŞÖLE BİŞİ ELİMDE SQL E IMPORT EDİLMEK ÜZERE BİR EXCEL LİSTESİ VAR BU EXCEL LİSTESİNDEKİ BAZI SÜTUNLARDADAKİ HÜCRELER BOŞ DEĞİL İÇİNDE VERİLER VAR FAKAT BU EXCEL DOSYASINI SQL E IMPORT YAPTIĞIMDA DOLU OLAN SÜTUNLARI NULL OLARAK ATIYOR VE SİSTEMDE BU VERİLERİ GÖSTERMİYOR.SORUM ŞU ;NEDEN EXCELDEKİ DOLU OLAN HÜCRELERİ SQL E ATARKEN NULL KARAKTER ATIYOR..LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.. 

Gönderildi : 04/01/2012 21:39

(@muratsoydan)
Gönderiler: 177
Reputable Member

ımport ederken ucgen seklınde hatalar cıkıyormu cıkıyorsa veri tipini convert edemıyordur o yuzdende null olarak atıyordur.

bıze hatayı gonderebılırmısınız

Gönderildi : 04/01/2012 21:45

(@HuseyinAydinol)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

hayır herhangi bir hata vermiyor başarılı bir şekilde hepsini ımport yapıyor fakat tabloyu açıp attığım verileri kontrol ettiğimde bazı sütunları null olarak attığını görüyorum tamamen boş gözüküyor.bu sorun bencede evet convert sorunundan kaynaklanıyor fakat exceldeki boş attığı sütunların veri tiplerini değiştirdim ondan sonra ımport yaptığım tabloda o satırların veri tipimi farklı diye baktım ama hayır öle bişide yok normal int değerler.

Gönderildi : 04/01/2012 22:11

(@muratsoydan)
Gönderiler: 177
Reputable Member

bende daha once bu tip sorunlarla karsılasmıstım biraz deneme yanılma yoluyla halletttim,

datadan ornek gonderme durumunuz olabilirse test edebilirim.selamlar

Gönderildi : 05/01/2012 03:04

Paylaş: