Forum

Büyük SQL...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Büyük SQL dosyalarını Çalıştırmada sorun

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,014 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba. 

Sitedeki makaleleri okuduğum ve uyguladım lakin şöyle bir sorunla karşı karşıyayım. SQL 2008 de Generate Script seçeneği ile database mi yedekledim ; ama sql 2005 aktarım yaparken şöyle bir hata verdi.(database : data.sql olup 138 mb dır)

"TITLE: Microsoft SQL Server Management Studio Express

------------------------------

Cannot execute script.

ADDITIONAL INFORMATION:

Insufficient memory to continue the execution of the program. (mscorlib)

BUTTONS:

OK

gezmediğim site uğramadığım forum kalmadı. Bu hatayı nasıl giderebilir ve DB yi nasıl sağlıklı bir şekilde aktarabilirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 31/12/2011 23:08

(@mesutguven)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Merhaba,

Bu makaleye göz atmanız öneririm.

Gönderildi : 01/01/2012 16:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba.

değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. lakin ben durumu şu şekilde çözdüm; data.sql (138 mb) dosyasını notpad ++ programında açtım, 10.000 satır kopyalayıp SQL management te yapıştırdım. kodları çalıştırdığımda ise işe yaramış oldu. 61.000 satırlık sql dosyasını 10 dk. içinde aktarmış oldum. diğer bir çözüm önerim ise (olurda bu sebepten bu siteyi ziyaret eden arkadaşlara yardımcı olmak açısından. ) SQL 2008 management den databasenin üzerine sap klik yapık Task sekmesinden Export ta tıklayıp "ağdaki" diğer SQL 2005 e Exporta yapabiliyoruz lakin bu işlem satır satır kopyalamaktan daha uzun olup ağınızın kopma sorununu da hesaba katmanızı sebeb verebilir ve sizi verem edebilir...  

Gönderildi : 01/01/2012 20:10

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba.

değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. lakin ben durumu şu şekilde çözdüm; data.sql (138 mb) dosyasını notpad ++ programında açtım, 10.000 satır kopyalayıp SQL management te yapıştırdım. kodları çalıştırdığımda ise işe yaramış oldu. 61.000 satırlık sql dosyasını 10 dk. içinde aktarmış oldum. diğer bir çözüm önerim ise (olurda bu sebepten bu siteyi ziyaret eden arkadaşlara yardımcı olmak açısından. ) SQL 2008 management den databasenin üzerine sap klik yapık Task sekmesinden Export ta tıklayıp "ağdaki" diğer SQL 2005 e Exporta yapabiliyoruz lakin bu işlem satır satır kopyalamaktan daha uzun olup ağınızın kopma sorununu da hesaba katmanızı sebeb verebilir ve sizi verem edebilir...  

Gönderildi : 01/01/2012 20:11

(@seyitkara)
Gönderiler: 27
Eminent Member

SQLCMD -S xxxx\SQLEXPRESS -d veritabanı adı -E -i C:\script.sql

tek güzel çözümü bu 

Gönderildi : 15/03/2012 02:48

(@SametCafer)
Gönderiler: 11
Eminent Member

,aynı hatayı bende alıyorum fakat çözümünü bulamadım.Çözebilen arkadaşlarla uzaktan bağlantı ile halledilebilir mi ?

Gönderildi : 21/08/2013 18:43

Paylaş: