Forum

Sql Server 2005 Ent...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Server 2005 Ent. on 2008 Server R2

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Sql 2005'i windows 2008 r2 bir işletim sistemi üzerinde çalıştırabiliryormuyum acaba?

Ve ya şöyle sorayım elimde 2005 ent ve 2008 st. edition lisansları var. entprise özelliklerini kullanmıyorum. hani mirroring vs. birşey yok. db boyutu 50gb.  hangisini kullanmak daha mantıklı?

Tşkler İyi Çalışmalar....

Gönderildi : 31/10/2011 19:35

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143506%28v=sql.90%29.aspx

Sql Supported OS

Gönderildi : 31/10/2011 19:40

(@mehmetguzel)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Online index rebuild özelliğini de mi kullanmıyorsunuz?

Gönderildi : 01/11/2011 00:21

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, netten biraz baktım da tam anlayamadım online index rebuild özelliğini...sadece sql i host ediyorum yazılımcı firma bağlanıp db yi yönetiyor..

Gönderildi : 01/11/2011 12:30

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, netten biraz baktım da tam anlayamadım online index rebuild özelliğini...sadece sql i host ediyorum yazılımcı firma bağlanıp db yi yönetiyor..

Gönderildi : 01/11/2011 12:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Sorgu performanslarında etkili olan index kavramı vardır. Bu indekslerde arasıra bozulma meydana gelebilir veya index değişikliğiniz neticesinde eski yapıyı kaldırıp yeniden indeksleme yaptırmanız gerekebilir. Online rebuild de veritabanında kesinti yapmadan bu işlemleri yapmanızı sağlar.

Yazılımcı eğer ki sql server 2008 r2 vs. ile gelen ek özelliklere ihtiyaç duymuyorsa, siz mevcut sql kurulumunuzdaki son güvenlik, hata ve iyileştirme güncelleştirmelerini düzenli olarak yüklüyorsanız sunucu sürümünün çok da önemi yoktur. Ancak performansla ilgili az da olsa farklar mutlaka olacaktır. Ama performans sizin donanımlarınızı da kapsayan geniş bir konu olduğu için sadece sürüme bakarak performansa dair yorum yapmak da ayrı bir yanlış olur.

Gönderildi : 01/11/2011 15:28

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Sorgu performanslarında etkili olan index kavramı vardır. Bu indekslerde arasıra bozulma meydana gelebilir veya index değişikliğiniz neticesinde eski yapıyı kaldırıp yeniden indeksleme yaptırmanız gerekebilir. Online rebuild de veritabanında kesinti yapmadan bu işlemleri yapmanızı sağlar.

Yazılımcı eğer ki sql server 2008 r2 vs. ile gelen ek özelliklere ihtiyaç duymuyorsa, siz mevcut sql kurulumunuzdaki son güvenlik, hata ve iyileştirme güncelleştirmelerini düzenli olarak yüklüyorsanız sunucu sürümünün çok da önemi yoktur. Ancak performansla ilgili az da olsa farklar mutlaka olacaktır. Ama performans sizin donanımlarınızı da kapsayan geniş bir konu olduğu için sadece sürüme bakarak performansa dair yorum yapmak da ayrı bir yanlış olur.

Mert Hocam, İhtiyacımızın üzerinde bir server alacağım. Bu durumda 2005 ent ed. ile devam etmek daha mantıklı gibi. SP4 den sonra bayağı birşeyler düzeliyor diye biliyorum 2005 için. 2008 r2 ile gelen özellikleri kullanmıyor yazılımcı firma...

Gönderildi : 02/11/2011 12:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

O zaman sorun yok; aynen böyle devam edin.

Gönderildi : 02/11/2011 20:36

Paylaş: