Forum

sql decompire

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql decompire

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@muratsoydan)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar arka planda mssql kodlarının calıştıgı bir program kullanıyorum.amacım o kodları manuel olarak uygulayarak programa toplu veri girişini hızlandırmak.acaba

exe veya msi seklindeki uygulamaları decompire eden veya programın içindeki sql kodlarını gorebilecegim bir uygulama varmıdır acaba?

selamlar teşekkürler

Gönderildi : 13/05/2011 18:36

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar arka planda mssql kodlarının calıştıgı bir program kullanıyorum.amacım o kodları manuel olarak uygulayarak programa toplu veri girişini hızlandırmak.acaba

exe veya msi seklindeki uygulamaları decompire eden veya programın içindeki sql kodlarını gorebilecegim bir uygulama varmıdır acaba?

selamlar teşekkürler

Bu tipte programlar var ancak programcının yazılı iznini almadan böyle bir işe kalkışmanız durumunda yasalara göre suç işlemiş olursunuz. Programın işleyişi ile ilgili inceleme yapmak için dahi böyle bir işlem yapamazsınız.

Programın çalıştırdığı SQL komutlarını takip etmek istiyorsanız; eğer yazılımın veya veritabanının hazırlayıcısı tarafından engellenmemişse sql server profiler ya da activity monitor araçları yardımıyla arka planda koşturan t-sql tümcelerini inceleyebilir, kendi yazılımınızı oluşturarak bu verilerde değişiklik yapabilirsiniz. Eğer veritabanında değişiklik yapacaksanız da değişiklik yapmadan önce veritabanının tecillenmediğinden emin olun, eğer tecillenmişse yazılımcıdan değişiklik için yazılı izin alın.

Gönderildi : 13/05/2011 19:43

(@muratsoydan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cok teşekkurederim mert bey 

forumdaki emeklerinizden dolayı da ayrıca teşekkürederim 

Gönderildi : 14/05/2011 02:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Elimden geldiğince ve dilim döndüğünce bilgimi paylaşmaya gayret ediyorum.

Birilerinin ekmek parası kazanmasına destek oluyorsa, işlerini hızlandırıyorsa, sorunlarını çözüyorsa amacıma ulaşıyorum demektir ki bu benim eçin en büyük mutluluk.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/05/2011 12:46

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Mrb,

Program .net framework tabanlı ise. .net reflector ile yapabilirsiniz. 

Gönderildi : 15/05/2011 02:25

(@muratsoydan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler gokhan bey

Gönderildi : 16/05/2011 01:45

Paylaş: