Forum

Sql2005 de Mail g&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql2005 de Mail göndermeye çalışır iken "we do not relay" hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
481 Görüntüleme
(@FatihDEMiR)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selam,

Sql2005 serverda bir mail accountu tanımlayıp, mail göndermeye çalışıyorum. (Send Test E-Mail.)
Profile ve account tanımlıyorum.

Aynı hosting sunucularından alınmış 2 tane domainim var.
bir tanesinden göndermeye çalıştığımda gönderiyor. Hiç bir hata vermiyor. Ama diğerinden göndermeye çalıştığımda, aşağıdaki hatayı alıyorum.

[email protected] accountu tanımlı.
Bu accountdan test olarak [email protected] adresine mail atmaya çalışıyorum.

The mail could not be sent to the recipients because of the mail server failure. (Sending Mail using Account 5 (2011-01-20T10:55:54). Exception Message: Cannot send mails to mail server. (Mailbox unavailable. The server response was: 5.7.1 <[email protected]>... we do not relay <[email protected]>).

Yani bu yeni açılmış olan mail account'undan mail göndermeye çalıştığımda, neden relay hatası alıyorum ? Hostingde mail ile ilgili mi bir ayar/izin vermem mi gerekir.
Yoksa Sql serverda bir izin verme ya da ayar yapmam mı gerekir. Windows Server 2008 çalışıyor. Her iki account'dan da 587 portunu kullanıyorum.

Ne yapmam gerekir ?

Gönderildi : 20/01/2011 14:18

(@AhmetRende)
Gönderiler: 138
Estimable Member

mail server hatası vermiş.

SMTP serverinizi yanlış girmiş olabilir misiniz. Birdaha kontrol edip ayarlayın isterseniz.

Gönderildi : 20/01/2011 14:28

(@FatihDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tekrardan kontrol ettim.

Kullanıcı adı ve şifrede problem yok.
Giden sunucu ayarlarımda da aynı şekilde bir problem görünmüyor. Normal outlook'dan gönderilebiliniyor.

Gönderildi : 20/01/2011 14:45

(@turgaysahtiyan)
Gönderiler: 344
Reputable Member

eğer bir account ta çalışıyor diğerinde çalışmıyorsa account ayarlarında problem olmalı.

Birde exchange yada mail server üzerinde bir şey olabilir. Buraları da kontrol etmekte fayda var.

Gönderildi : 21/01/2011 18:52

(@FatihDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Sorun hostingdeymiş.
İkinci yeni açılan host paketi ile ilgili host sahipleri ile görüşüldü ve host paketinde nasıl bir ayar ya da değişiklik yaptılar bilmiyorum ama sağolsun düzelttiler.

Gönderildi : 22/01/2011 22:58

Paylaş: