Forum

Sql Server Bağlantı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Server Bağlantı Hatası Error:53

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
7,132 Görüntüleme
(@kont61)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar,

Plesk Panel 9.5 ile hosta bağlandım ve Databases kısmından SQL server veri tabanımı oluşturdum ve kullanıcı ekledim. Daha sonra Sql Server Management Studio ile bu kurduğum veri tabanına bağlanmaya çalıştım ama karşıma aşağıdaki hata çıktı. İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda hiç bir ilerleme katedemedim.

Ayrıntılar kısmını tıkladığımda Aşağıdaki pencere karşıma çıktı.

Ek Bilgiler:

1- siteyi kodlarken ASP.net 4.0 teknolojisini kullandığım için hosta .netframework 4.0 ı kurdurttum. Sayfalar sorunsuz açılabiliyor

2-benim bilgisayarımda Sql server 2005 express ve Wmware içine kurduğum sanal bilgisayarda sql server 2008 express kurulu ve ikisindede aynı hatayı veriyor.

3- sql server ayarları aşağıdaki gibidir.

ayrıca TCP/IP özelliklerinde IPAll kısmında 6161 portunu açmıştım ondan olabilir diye düşünüp onu kapattım ama hata değişmedi.

İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 12/12/2010 23:13

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Sunucu adı yerine statik ip adresini yazarak bağlantı kurmayı dener misiniz lütfen.

Gönderildi : 13/12/2010 13:06

(@kont61)
Active Member
Konu başlatıcı

Plesk Panele bağlanmak için verilen IP adresinide , Plesk panelde database oluşturduğumda database isminin sağ tarafında yazaraz IP yide denedim. fakat hep aynı hatayı aldım.

Aklıma bir soru işareti takıldı. Acaba Express sürüm kullandığım için bağlanamıyor olabilir miyim diye düşündüm ve denemek için Enterprise sürümü indiriyorum.

İlginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 13/12/2010 13:59

(@AhmetRende)
Gönderiler: 138
Estimable Member

instance ismini doğru girmiyor olabilir misiniz?

Express kendi instance ismini koyabiliyor.

Onu kontrol edip denermisiniz.

Gönderildi : 13/12/2010 14:24

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Merhaba,

IP adresi\SQLEXPRESS,port bilgisini yazıp bir bağlanmayı denermisiniz ?
Birde kullanmış olduğunuz işletim sistemine bağlı olarak Windows Güvenlik Duvarından Özel Durumlardan Bağlantı Noktası ekleyip (TCP,UDP ayrı ayrı ) denermisiniz ?

Gönderildi : 13/12/2010 14:40

(@kont61)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorunu istediğim gibi çözemesemde veritabanına bağlanmayı başardım. Sanırım veritabanına bağlananama nedenim isimtescil den kaynaklanıyor. Veritabanına bağlanabilmek için http://mssql.isimtescil.net/default.aspx  sayfayı açıp, oluşturmuş olduğumuz veritabanı adını, kullanıcı adını  ve parolayı yazıp veritabanımıza bağlanabiliyoruz. SQL Server Management Studio' yu oldukça arayacağımız bir ekran karşılıyor bizi ama nasıl derler hiç yoktan iyidir. 🙂

İlgilenen arkadaşlara tekrardan teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/12/2010 00:20

Paylaş: