Forum

sql 2005 kurulum ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql 2005 kurulum hatası

15 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,129 Görüntüleme
(@akays)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

sql yi kurulum sırasında system configuration da asp.net version registration required  hata veriyor

hata detayı

asp.net version registration requirement

Failed to find the asp.net version registration with microsoft internet information services (IIS)

işletim sistemi server 2008 foundation

ııs kurulu

Gönderildi : 28/09/2010 15:32

(@turgaysahtiyan)
Gönderiler: 344
Reputable Member

İşletim sistemi 64 bit ise 64 bit ASP.net 2 geçiş yapman lazım. Aşağıdaki article işini görecektir.

http://support.microsoft.com/?scid=kb;en-us;894435&x=12&y=10  

Gönderildi : 28/09/2010 17:57

(@akays)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkürler

verdiğiniz link işe yaradı 

Gönderildi : 05/11/2010 23:10

(@turgaysahtiyan)
Reputable Member

Rica ederim kolay gelsin

Gönderildi : 08/11/2010 19:10

(@AysTrk)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba,

Laptopuma Logo Go Demo prog. kurmam gerekiyor. Bunun için SQL 2005 kurmalıymışım. Kurmaya çalışıyorum ama, sürekli hata veriyor. Teknik konularda pek bilgili değilim. SQL Exspress'de, Server properties'de memory ayarlarını yaparken hata veriyor. Minimum ve maksimum memory ayarları değiştiriyorum; 2gb ramim olduğu için minimumu ve maximumu 1400 mb yapıyorum, en altı da 4096.

Umarım anlatabilmişimdir. Foto yükleyemediğim için painti koyamadım.

Gönderildi : 18/12/2010 23:06

(@BarisSaritas)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Minimum'u 0 yapın, maximum'u ise 1400 yapın. awe kısmında check varsa kaldırın daha sonra sql servislerini restart edin.

Gönderildi : 19/12/2010 01:25

(@AysTrk)
Active Member

Yine aynı hatayı veriyor 🙁

O pencereden hata vermeden çıkamıyorum.

Gönderildi : 19/12/2010 01:41

(@BarisSaritas)
Gönderiler: 34
Eminent Member

İsterseniz Yaptığınız işlemi adım adım anlatın. Belki ufak bir detayı atlıyorsunuzdur. Aldığınız hatayıda buraya kopyalama imkanınız varsa daha sağlıklı olur.

Gönderildi : 19/12/2010 03:06

(@AysTrk)
Active Member

Hata mesajı bu. Kurarken falan mı bir hata yaptım acaba?  Sanki bir şeye yetki vermiyor gibi geldi ama, tam anlayamadım.

Gönderildi : 19/12/2010 04:13

(@AysTrk)
Active Member

En baştan yaaptığım işlemler aşağıda. Bana söylenenler :

SQL Server 2005 Surface Area konfi gürasyonunun kontrolü :
A Başlat>Programlar>Microsoft SQL Server 2005>Configuration Tools>SQL Server 2005Surface Area Configuration’u çalıştırınız.
B – Çıkan Ekran da Surface Area Configuration for Services and Connections’u seçiniz.,
C –Soldaki menüde Remote Connections’a gelip Local and remote connections ve Using both TCP/IP and named pipes’i işaretleyiniz ve OK butonuna basıp programı kapatın.   D – Aynı yerde bulunan SQL Server Browser servisinin çalıştığını kontrol edin eğer çalışmıyorsa
çalıştırın.  Daha Sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi“SQL Server Management Studio Express CTP” aracı
çalıştırılmalıdır.  “Connect to Server” ekranı gelecektir . Burada hangi kullanıcı adı ile bağlanılacağı sorulmaktadır.
“Windows Authentication” seçilerek “Connect ” butonu ile “logon” olunur .“      “Logon” işleminden sonra ilk olarak performans için bazı parametrelerin ayarlanması gerekir. Bunun için sunucu adı üzerinde iken mouse’ un sağ tuşu ile gelen menüden
“Properties” seçilmelidir.

Açılan ekranda, “minimum server memory(in MB)” ve “maximum server memory(in MB)” değerleri,
makinedeki fiziksel belleğin yaklaşk üçte ikisi kadar (3/2) verilmelidir. (2 GB ise, 1400 MB) “Minimum memory per query (in KB) değeri 4096 olarak ayarlanmalıdır. Bu değişiklikler yapıldıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatılmalıdır.

İşte uygulayıp da hata aldığım bölüm burası.

Gönderildi : 19/12/2010 04:26

(@turgaysahtiyan)
Reputable Member

sp_configure sp sini çalıştırmaya hakkı yok bağlantı kurduğun kullanıcının.

hata ekranının olduğu kısma sa ile mi bağlantı kurup yapıyorsun?

Gönderildi : 20/12/2010 13:57

(@AysTrk)
Active Member

Merhaba,

Şu an "Windows Authentication" seçiliykende "sa" yazarak bağlanmaya çalışsam da bağlanmıyor. Tekrar kaldırıp mı kursam acaba?

Gönderildi : 20/12/2010 19:42

(@turgaysahtiyan)
Reputable Member

sa ile bağlanırken ne hata veriyor?

Gönderildi : 22/12/2010 12:40

(@AysTrk)
Active Member

Minimum ve maximum memory ayarlarını ne yapmak doğru olur acaba? 2 GB ram'im var laptopumda.

Gönderildi : 22/12/2010 22:21

(@AysTrk)
Active Member

"Login failed for user 'sa'. The user is not associated with a trusted SQL Server connection.(Microsoft SQL Server , Error : 18452) diyor 'sa' olarak giriş yapmaya çalışırsam.

Bu memory ayarlarını değiştirmek zorunda mıyız?

Gönderildi : 22/12/2010 23:55

Paylaş: