Forum

SQL 2008 Reporting ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL 2008 Reporting servis mail gönderimi hakkında

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

sql2008 var sistemimizde güzelce formlar hazırladım ve bu raporları günlük schedule ile mail gönderimi yapmak istedim. fakat sql reporting settings kısmında alan smtp adresi gönderici ve alıcı adres yazıyor. smtp Autontication yok bu yüzdende farklı domainlerdeki mail adreslerine mail atmıyor.kendi domainimdeki mail sunucusunu kullandım ve kendi domainimdeki kişilere göndermeyi başardım fakat farklı domain kullanıcılarınada mail atması gerekiyor ve bir türlü gönderemedim girilen mail adresi hatalıdır diyor ve atmıyor.

technette araştırdım ve http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms159155.aspx

şu makaleyi buldum xml dosyayı editledim fakat yinede çalışmadı bir güzel çalışan örnek bir xml dosyası bulsam ona göre uyarlasam harika olucak ama bir türlü olmadı bana bu konuda yardımcı olurmusunuz....

Gönderildi : 12/07/2010 12:20

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Cem Merhaba,

http://technet.microsoft.com/en-us/library/ms159155.aspx  makalesinde de mevcut bulunan örnek XML konfigürasyon dosyasi icerisinde de bulunan SMTPAuthenticate  degerini 2 yaparak sorununu çözebilirsin.

iyi çalışmalar,

Mesut ALADAĞ
Microsoft MVP

Gönderildi : 12/07/2010 13:51

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

2 yaparsam ntlm olmuyormu ben basic outantication yapıcam ozaman onu 1 mi yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 12/07/2010 15:37

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Mesut hocam senin verdiğin makaleyi daha önce inceledim fakat yok çalışmıyor yani microsoftun makalelerini referans alarak yapılmıyor şuanda bu bunun başka bir çözümü olmalı ben mail autanticaton yaparak mail atmasını istiyorum ama kullanıcı adı ve şifre yi girmem gerekiyor bunu nereye nasıl gircem belirtilem xml dosyaya giriyorum reporting servisi bozuluyor....

Gönderildi : 14/07/2010 17:35

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

ardakarşar malesef uzun bir araştırmalarım sonucu sql 2008 serverin basic authenticahtion desteklemediğini öğrendim iyi çalışmalar herkeze...

Gönderildi : 02/08/2010 16:33

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

sql 2008 reporting servisinin raporu mail ile göndermesi için basic authentication desteklemiyor bilginize...

Gönderildi : 02/08/2010 16:35

Paylaş: