Forum

Server 2008'de Sql ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008'de Sql Server 2008 Bağlantı Sorunu

OsmanAKSU
(@OsmanAKSU)
Üye

Server Active Directory i kaldrıdım ve Bilgisayar adı değişti..Sonrasında Sql e bağlanmak istediğimde bağlanamıyorum..Aldığım hata şu şekilde;


 


Cannot connect to GGC.


===================================


Login failed for user 'GGC\Administrator'. (.Net SqlClient Data Provider)


------------------------------
For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=18456&LinkId=20476


------------------------------
Server Name: GGC
Error Number: 18456
Severity: 14
State: 1
Line Number: 65536------------------------------
Program Location:


   at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection)
   at System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning(TdsParserStateObject stateObj)
   at System.Data.SqlClient.TdsParser.Run(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj)
   at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.CompleteLogin(Boolean enlistOK)
   at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.AttemptOneLogin(ServerInfo serverInfo, String newPassword, Boolean ignoreSniOpenTimeout, Int64 timerExpire, SqlConnection owningObject)
   at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.LoginNoFailover(String host, String newPassword, Boolean redirectedUserInstance, SqlConnection owningObject, SqlConnectionString connectionOptions, Int64 timerStart)
   at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.OpenLoginEnlist(SqlConnection owningObject, SqlConnectionString connectionOptions, String newPassword, Boolean redirectedUserInstance)
   at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds..ctor(DbConnectionPoolIdentity identity, SqlConnectionString connectionOptions, Object providerInfo, String newPassword, SqlConnection owningObject, Boolean redirectedUserInstance)
   at System.Data.SqlClient.SqlConnectionFactory.CreateConnection(DbConnectionOptions options, Object poolGroupProviderInfo, DbConnectionPool pool, DbConnection owningConnection)
   at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.CreateNonPooledConnection(DbConnection owningConnection, DbConnectionPoolGroup poolGroup)
   at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.GetConnection(DbConnection owningConnection)
   at System.Data.ProviderBase.DbConnectionClosed.OpenConnection(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory)
   at System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open()
   at Microsoft.SqlServer.Management.UI.VSIntegration.ObjectExplorer.ObjectExplorer.ValidateConnection(UIConnectionInfo ci, IServerType server)
   at Microsoft.SqlServer.Management.UI.ConnectionDlg.Connector.ConnectionThreadUser()


 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 09/07/2010 05:17
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Hata mesajının içeriğinde belirtilen kullanıcının bulunmadığı belirtilmektedir. SQL Aut. Mode geri dönerseniz işinize yarabilir şuanda sisteminiz windows aut. mode olarak giriş yapmaya çalışmaktadır.


Bunun için


Regedit'te girdikten sonra şu anahtara ilerleyiniz : HKLM->Software->Microsoft->Microsoft SQL Server->MSSQL(your SQL instance)->MSSQLSERVER
Daha sonra LOGINMODE değerini 2 yapınız. Restarttan sonra SQL bağlanırken SQL Aut. Mode seçip "sa" ile giriş yapınız. Yine giriş yapamazsanız tekrar değeri 1'e seçip sistemi yeniden başlatıp windows aut. mode ile giriş yapınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/07/2010 12:32
OsmanAKSU
(@OsmanAKSU)
Üye

Aynı hata devam ediiyor...

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 09/07/2010 20:29
OsmanAKSU
(@OsmanAKSU)
Üye

Rafet bey dediğiniz gibi Login Mode  value 2 yaptığımda giriş yapabildim..Ancak Auth  mode local veya admin olarak yine giriş yapamıyorum..

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 09/07/2010 20:57
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Sa ile giriş yaptıktan sonra SQL içerisinden Security loginlere gelen burada new login yapın ve lokal admini ekleyin. DB'lere gerekli izinleri verin. Sonra deneyin bakalım girebilecek misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/07/2010 01:16
onureray
(@onureray)
Üye

merhabalar;


 eğer makine adı değişti ise sysservers tablosunda eski server ı drop edip yeniden addserver ile yeni isimli server ı eklemelisiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/07/2010 15:07
Paylaş: