Forum

SQL Server BUILTIN/...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server BUILTIN/Administrator e SysAdmin Yetkisini Geri Vermek

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
727 Görüntüleme
(@SerdarDemirbas)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar acil olarak çözmem gereken bir konu yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ben yanlışlıkla SQL Server daki BUILTIN/Administratorun Yetkilerini kaldırdım. Özelliklede SysAdmin olanını ama şimdi SQL Serverda işlem yapamıyorum yetkim yok. Bende Administrator grubu üyesi olduğum için kendi kendimin yetkisini kaldırmış oldum bir nevi bunu nasıl çözebilirim. İşin kötü tarafı Sa Kullanıcısınıda pasif yaptım. Böylece kala kaldım bir yardım ederseniz çok sevinicem şimdiden çok teşekkürler...

Bunun windowstan düzeltilecek bir yeri varmıdır register gibi....
SQL Server Express 2005

Gönderildi : 06/08/2009 19:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Daha önceden imaj türü yedeğiniz varsa geri dönün.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 06/08/2009 23:07

(@SerdarDemirbas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim ama imajım yok. Sadece DB lerin MDB ve bak yedeklerini aldım. Onlarda sadece DB üzerinde geri alma işlemi yapar sanırım.. Başka bir yol varmıdır çözmem gerekiyor acilen şu anda hiç bir şey yapamıyorum. SQL Express i tekrar mı kurmam gerekiyor bir tek çare o kaldı artık ama onda da önemli ayarları kaybetmekten korkuyorum. Kurduktan sonra siteler çalışmazsa diye.. Ama mecburum son çare olarak bir şekilde kurucam gibi görünüyor

Gönderildi : 07/08/2009 12:54

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

İmajınız yoksa ve admin yetkilerini kaybettiyseniz, db,mdf,ldf yedeklerinizi alıp yeniden kurmanız gerekmektedir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 07/08/2009 16:15

(@SerdarDemirbas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler sanırım tek çare bu.. Keşke böyle bir olaya izin vermese sql server. Bütün adminlerin yetkilerinin elden alınamaması gerek aslında. Ben aktif ken yetkimi pasif edememeliydim ama gel bunu SQL e anlat 🙂

Gönderildi : 07/08/2009 17:08

Paylaş: