Forum

MSSQL 2005 ile Ağ S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MSSQL 2005 ile Ağ Sürücüsüne Veritabanı Oluşturma Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
 Emin
(@Emin)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

Yaklaşık 3,5 yıldır Sql 2005 standart edition kullanıyorum.

Serverim üzerinde 3 disk var. bu disklerin 2 tanesi raid1 şeklinde. yani görünürde 2 diskim var. disklerimin kapasitesi 70 gb scsi.

benim kullandığım mdb ve log dosyalarının boyutları son dönemde iyice artmaya başladı. hatta yeni ekleyeceğim dosyanın mdb boyutu yaklaşık olarak 80 GB. Log dosyası da yaklaşık olarak 150 GB. Bende bunun için harici bir synology ürünü satın aldım. synology ürünü ağdan çalışan farklı bir bilgisayar gibi (üzerinde linux işletim sistemi var).

Sorunum şu; serverim üzerinden synology ürününe ağ sürücüsü ile bağlanıyorum. Yeni db yi synology de tutmak istiyorum. Ancak Sql üzerinde yeni bir database oluşturmak istediğim zaman db yolu kısmında ağ sürücülerini veya ağ bağlantıları gibi seçenekleri göremiyorum.

bunu nasıl aşabilirim veya çözebilirim ?

Gönderildi : 28/05/2009 13:47

(@haticeakgul)
Gönderiler: 983
Noble Member

Merhaba;

Söylediğiniz uygulamayı ag uzerınde tek oldugum için test edemedim fakat bir dönem şöyle birşey duymuştum bağlandığınız ağ sürücüsü sql server start eden kullanıcının kimliği ile bağlanılması gerekiyor diye duymuştum.

Fakat söylediğim gibi test etme şansım yok. Test edebilirsem sonucu yeniden yazarım.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/05/2009 16:52

Paylaş: