Forum

sql 2005 cluster

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql 2005 cluster

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba, hyper-v üzerindeki 2003 ent. virtual makina ile farklı bir fiziksel 2003 ent. arasında cluster kurulumu yaptım. clusterda herhangi bir sorun görünmüyor. kaynaklar normal bir şekilde her iki node üzerinede alınabiliyor ve herhangi bir hata görünmüyor.

1. node üzerinden sql 2005 cluster kurulumuna başlıyorum, gerekli bilgileri girerek kurulumu başlatıyorum, kuruluma başlıyor ve bekliyor. hiç bir şey yapmıyor. hiç bir hata düşmüyor. hatta inat edip 6 saat bıraktım makinaları, öylece bekliyor ve hata düşmüyor. konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

daha önce yaptığımız ve hizmet veren 13 tane clustered sql var ve hiç birinde böyle birşeyle karşılaşmadım. şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 24/05/2009 22:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

ipconfig /release LOCAL*
ipconfig /renew LOCAL*

bunlari batch file a ekleyip, setup programı beklemeye gectiginde batch i calistirmayi deneyebilirsin. Failover cluster yapıda bu batch calismayabilir.

Gönderildi : 25/05/2009 06:54

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

teşekkür ederim, sizin cevabınızı görmeden önce sorun çözülmüştü. setup ı başlatıp, diger node un heartbeat ve lokal ipsine ping başlatınca setup işlemi bekleme yapmadı ve kuruluma başladı 🙂 garip ama gerçek.

Gönderildi : 27/05/2009 18:43

Paylaş: