Forum

Risk ve ATP

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Risk ve ATP

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
899 Görüntüleme
(@aykutkoyuncu)
Gönderiler: 59
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Sophos Firewall kullanıyorum ve aklıma takılan 2 soru var siz değerli abilerimden bilgi almak istiyorum.

1. Firewall üzerinde ki Risk barı nedir neye dikkat etmeliyim ? 

risk

2. ATP yazan yerde genelde 1 ibaresi yazıyor detayına baktığımda QNAP cihazının IP adresi yer alıyor. Temizliyorum 1 gün sonra yeniden geliyor. Neden çıkıyor ve ne yapmam gerekiyor ? 

atp

Şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 29/07/2020 14:33

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

1- FW üzerinden geçen trafiğin risk durumu , uygulamalar portlar vs vs bu durumu etkiler gördüğüm kadarı ile stabil.

2- ATP ise QNAP üzerinde upload ve download oluyorsa bunu Torrent olarak algılar bunun tap de gözüküyor olması da normal bir durum aslında.

Eğer Qnap için exclusions yazmak isterseniz, Advanced Threat ->Network / Host Exceptions kısmına cihazı ekleyerek onu ATP olarak ağlamasını engelleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/08/2020 13:18

(@aykutkoyuncu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@mustafatasci Tam olarak nasıl ekleyeceğim biraz daha detaylı bilgi verme şansınız var mıdır ? 

Gönderildi : 04/08/2020 07:34

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

yeterince açık yazdım aslında son cümlede,

Sol tarafta ki menüden sırasıyla , Advanced Threat ->Network / Host Exceptions kısmına cihazı ekleyerek onu ATP olarak ağlamasını engelleyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/08/2020 10:49

(@aykutkoyuncu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kusuruma bakmayın dalgınlığıma gelmiş çok fazla işle aynı anda uğraşıyorum. Şuan dediğiniz gibi ekleme yaptım. 

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 04/08/2020 11:01

Paylaş: