Forum

FTP sorunu
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

FTP sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
633 Görüntüleme
(@UgurKARTAL)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı
 

Merhaba

Şirketimizde Watchguard Firebox T50 cihazımız bulunmakta. Sabah saatlerinde .com">ftp://ftp..com adresine direkt olarak giriş yapabiliyordum chrome üzerinden. Fakat şu anda giriş yapmak istediğimde siteye ulaşılamıyor uyarısı vermekte. Telefonumun interneti ile aynı adrese girdiğimde yanıt alabiliyorum. Bilgisayardan pinglemeyi denedim yanıt alamıyorum. Acaba watchguard bir engelleme mi yaptı ? Uğraştım ama bir çözüm bulamadım. 

IP adresine bakıyorum bloklama yok. Ama bir şekilde engelliyor beni.

 

Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. 

 
Gönderildi : 13/09/2018 18:55

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member
 

Merhaba,

FTP localde yüklü ise Local'den ftp üzerine erişim sağlayabiliyor musunuz? Filezilla kullanıyorsanız servisleri kontrol edebilirsiniz isim olarak değilde ip olarak ftp erişmeyi deneyebildiniz mi?

 

 
Gönderildi : 13/09/2018 19:29

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member
 

Merhaba, Bu sorunu anlamanın en basit yolu Firewall tarafında bakmanız gereken Trafik Monitör ekranıdır. Bu ekranda FTP kuralının loglarını görebilir ve engelliyor ise deny mesajını alabilirsiniz. 

 
Gönderildi : 14/09/2018 12:49

(@UgurKARTAL)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı
 

Yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Sorun Hosting firmasının benim Static IP mi engellemesinden kaynaklıymış. Watchguard hiç bir engelleme yapmamış. Çünkü dediğiniz gibi Traffic monitor den baktığımda hiç böyle bir engelleme göremiyordum. 

 

Tekrar teşekkürler. 

 
Gönderildi : 26/09/2018 16:45

Paylaş: