Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

FTP sorunu

Uğur KARTAL
(@UgurKARTAL)
Üye

Merhaba

Şirketimizde Watchguard Firebox T50 cihazımız bulunmakta. Sabah saatlerinde .com">ftp://ftp..com adresine direkt olarak giriş yapabiliyordum chrome üzerinden. Fakat şu anda giriş yapmak istediğimde siteye ulaşılamıyor uyarısı vermekte. Telefonumun interneti ile aynı adrese girdiğimde yanıt alabiliyorum. Bilgisayardan pinglemeyi denedim yanıt alamıyorum. Acaba watchguard bir engelleme mi yaptı ? Uğraştım ama bir çözüm bulamadım. 

IP adresine bakıyorum bloklama yok. Ama bir şekilde engelliyor beni.

 

Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 13/09/2018 18:55

Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Merhaba,

FTP localde yüklü ise Local'den ftp üzerine erişim sağlayabiliyor musunuz? Filezilla kullanıyorsanız servisleri kontrol edebilirsiniz isim olarak değilde ip olarak ftp erişmeyi deneyebildiniz mi?

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/09/2018 19:29

Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Merhaba, Bu sorunu anlamanın en basit yolu Firewall tarafında bakmanız gereken Trafik Monitör ekranıdır. Bu ekranda FTP kuralının loglarını görebilir ve engelliyor ise deny mesajını alabilirsiniz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2018 12:49

Uğur KARTAL
(@UgurKARTAL)
Üye

Yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Sorun Hosting firmasının benim Static IP mi engellemesinden kaynaklıymış. Watchguard hiç bir engelleme yapmamış. Çünkü dediğiniz gibi Traffic monitor den baktığımda hiç böyle bir engelleme göremiyordum. 

 

Tekrar teşekkürler. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 26/09/2018 16:45

Paylaş: