Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

BCC Mail

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
760 Görüntüleme
(@AhmetUgur)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bazı mailer alıyoruz.vatandas from ve to kısmına aynı mail adresini yazıp bcc kısmına şirketin info adresini yazıp mailler göndermekte.

Bunu spmabloker ile engellemenin bir yolu varmı??

Gönderildi : 28/09/2018 17:05

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Merhaba,
Spamblocker ile bunu yapamazsınız ancak SMTP-Proxy giriş kuralınızda proxy ayarları altında From kısmına bir kural yazabilirsiniz. Kuralda *@sirket.com gibi domainden gelen emailleri deny edebilirsiniz. Bu arada Email sunucu olarak ne kullanıyorsunuz ve firewall arkasındamıdır?

Gönderildi : 28/09/2018 17:30

(@AhmetUgur)
Trusted Member
Konu başlatıcı

SMTP-Proxy kısmıdan Header alında bulunan Bcc:* kuralını block olarak işaretledim ama yine de mail geldi

Gönderildi : 28/09/2018 20:17

(@huseyinertugrul)
Noble Member

Ahmet bey eklemeniz gereken yer SMTP-Proxy action altında Address>Mail From bölümü olmalıdır.
Nasıl yapıldığı üretici sitesinde aşağıda adım adım anlatmakta.

https://watchguardsupport.secure.force.com/publicKB?type=KBArticle&SFDCID=kA2F0000000UUadKAG&lang=en_US

Gönderildi : 01/10/2018 18:23

(@AhmetUgur)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam ben spesifik engelleme yapmak istemiyorum.

bcc'ye benim mail adresim eklenerek gönderilen bütün mailleri engellemek istiyorum

Gönderildi : 01/10/2018 20:55

(@huseyinertugrul)
Noble Member

hocam ben spesifik engelleme yapmak istemiyorum.

bcc'ye benim mail adresim eklenerek gönderilen bütün mailleri engellemek istiyorum

Linkteki dökümanda gösterilen *@[your email domain] bu spesifik bir engelleme değildir, senin domaininden geliyormuş gibi görünen spoofed emailleri engellemek içindir.

Gönderildi : 02/10/2018 00:05

(@AhmetUgur)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hüseyin Bey Günaydın,

bana verdiğiniz dökümanda ki işlemleri aynısını yaptım ,

Proxy Action -> Adress -> Mail From yeni bir kural ekledim ve rule settings kısmına *@abc.com.tr yazdım ve Action'u Deny seçtim

Proxy Action -> Headers kısmına da bir kural ekleyip rule settings kısmına da From:@abc.com.tr yazdım Action'u Drop seçtim.

Daha sonra deneme yapmak için hotmail hesabımdan

from :[email protected]

to:[email protected]

bcc:[email protected] olarak mail gönderdim ama mail [email protected] hesabıma ulaştı.

Gönderildi : 02/10/2018 11:35

(@huseyinertugrul)
Noble Member

Hüseyin Bey Günaydın,

bana verdiğiniz dökümanda ki işlemleri aynısını yaptım ,

Proxy Action -> Adress -> Mail From yeni bir kural ekledim ve rule settings kısmına *@abc.com.tr yazdım ve Action'u Deny seçtim

Proxy Action -> Headers kısmına da bir kural ekleyip rule settings kısmına da From:@abc.com.tr yazdım Action'u Drop seçtim.

Daha sonra deneme yapmak için hotmail hesabımdan

from :[email protected]

to:[email protected]

bcc:[email protected] olarak mail gönderdim ama mail [email protected] hesabıma ulaştı.

Bazı noktalarda eksik bilgi var gördüğüm kadarıyla. Yasaklama yapmak istediğimiz from: *@abc.com.tr ama sizin test yaptığınız Bcc: *@abc.com.tr

uyguladığınız kural ile yaptığınız testin alakası yok maalesef.

Gönderildi : 02/10/2018 16:40

(@AhmetUgur)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bazı mailer alıyoruz.vatandas from ve to kısmına aynı mail adresini yazıp bcc kısmına şirketin info adresini yazıp mailler göndermekte.

Bunu spmabloker ile engellemenin bir yolu varmı??

Ortada bir yanlış anlaşılma oldu galiba.

yukarıda da görüldüğü gibi ben bcc'ye şirketimizin info adresinin yazıldığı mailleri engellemek istiyorum.

Gönderildi : 02/10/2018 17:25

Paylaş: