Forum

WatchGuard XTM 515 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WatchGuard XTM 515 cihazı ile lgili VPN bağlantısı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@tahsinsahin)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

WatchGuard XTM 515 satın aldım. Şirket yapımda terminal sunucularım var ve bu sunuculara dışarıdan VPN ile bağlantı kurulabiliyor.

Şimdi mevcutta sistemde ; Bu cihazı satın almadan önce pfsense denilen bir friwall yazılımı ile bu işlemi sağlayordum. Kullanıcıya bir VPN kullanıcı adı veriyordum ve şifre oluşturuyordum birde o kullanıcıya 20.90.90.50 gibi bir IP veriyordum. Bu kişi uzak bilgisayardan VPN yaptıktan sonra terminal sunucuya bağlanıyordu ve orada ERP programını kullanıyordu. Buradaki özel nokta şuydu ben kişinin yazıcısını terminale bağlarken yukarıda verdiğim 20.90 .90.50 nolu IP ile yazıcısını terminal sunucuya tanıtıyordum. Buraya kadar anlatıklarım mevcutta kullandığımız sistemdi. Fakat yeni sisteme geçmek istediğimizde,

Yani WatchGuard XTM 515 firewall cihazında kişiye VPN tanımlarken  yukarıdaki IP adresini kişi bazlı olarak veremiyorum. 20.90.90.50 adresini, bu adresi veremeyince kişi ERP den çıktı alamıyor, Çünkü terminale bu yazıcı verdiğim IP adresi ile tanıtılmış durumda.  Bu cihazda sadece bu blokta bir havuz oluşturabiliyorsun, kişi bazlı IP adresi tanımlayamıyorsun gördüğüm kadarı ile. 

Şimdi siz değerli arkadaşlarımızdan çözüm önerileri talep ediyorum.

Gönderildi : 09/07/2015 12:24

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

VPN ile şirkete bağlanan kişinin ağ yazıcısına erişmesi de mümkündür direk olarak. Yazıcıyı kullanıcıya ip adresi ile tanımlasan kullanıcı TS ye bağlandığında yazıcısı da bağlanmış olacaktır.

Gönderildi : 09/07/2015 14:54

Paylaş: