Anasayfa » Forum

Watchguard hangi lo...

Bildirimler

Watchguard hangi log server  

RSS
aykutersoy
(@aykutersoy)
Üye

arkadaşlar selam,

genelde hangi log serveri kullanıyorsunuz linux olan mı veya windows versiyonumu linux olanı kurdum denedim ayrıntıl rapor veriyor ama logları dışarı bir türlü çıkaramadım ne yapmalıyız ?

Alıntı
Gönderildi : 06/05/2014 12:49
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Merhaba

Linıx olana geçtim. 5651 için log imzalamak istiyorsanız, windows üzerine kurulu olan ile devam edin. Linux olanda olmuyor, ya da uğraşmak gerekir. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/05/2014 01:38
aykutersoy
(@aykutersoy)
Üye

peki hocam raporları dışarına nasıl çıkartıyorsun ?

bilgi alablir miyim ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/05/2014 20:09
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Dimension da raporların sağ üst köşesinde Pdf butonu var, bu şekilde dışarı alınıyor. Ama mail olarak günlük, haftalık ve aylık mail gönderecek şekilde ayarladım, bu şekilde kontrol ediyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/05/2014 20:14
aykutersoy
(@aykutersoy)
Üye

peki hocam email göndermeyi aylık haftalık günlük olarak nasıl yaptınız ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/05/2014 03:43
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Sağ üst köşede Administration var, 

Administration - Log Server Management - Configuration - SMTP Server Settings ten Smtp serverın bilgilerini girdim. 

Hemen altında Notification Setup kısmında, mail kimden kimne gidecek bu bilgileri giriyorsunuz, Test mail diyerekte test ayarları kontrol ediyorsunuz.

En son olarak da, Administration - Schedule Reports tan, Add diyerek günlün, haftalık, aylık olarak mail tanımlarınızı yapabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/05/2014 12:03
aykutersoy
(@aykutersoy)
Üye

hocam bir sorum daha var ,

database 1 aylk 3 lokasyon için 80 gb data tutuyor ve diski yükseltemiyorm. Siz kaç günlük nasıl ayarlıyorsunuz database

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/05/2014 13:59
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Watchguard ın management server ı varken, iki lokasyon için 50gb maksimum database boyutu ayarlamıştım.

Dimension da 32 gb olarak ayarladım. 25 günde 8gb data olmuş, ortalama 4 aylık data tutacağını gösteriyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/05/2014 14:31
aykutersoy
(@aykutersoy)
Üye

peki hocam hangi logları alıyorsunuz log ayarlarında gereksiz logları nasıl almayabilirim ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/05/2014 14:48
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Bir örnek vereyim, mesela Source - Trusted dan Destination dns olan loglara pekte gerek yok sanırım. Protokol olarak http, https, icmp, 

Bana göre önemli olan, rdp ye açık port var ise, veya takip etmek istediğiniz portlara policy den alarm-mail bildirim koyarak kontrol sağlanmasını öncelikli olarak görüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/05/2014 14:57
Paylaş: