Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Raporlama

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@SalihKUREK)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

XTM330 kullanıyoruz. Bu linkteki anlatıma göre kurulum yaptım. Anlatımda raporlara Watchguard System Manager üzerinden bakılacağı yazıyor sanırım bu yeni versiyonda web browser üzerinden bakılıyor.
Cihaz versiyon: 11.8 B432340
Server Center versiyon: 11.8 B432016
Loglar sürekli artmakta ama gözükmüyor.

Aşağıda Server Center yapılandırması var.

Sanırım bütün logların report haline gelmesini sağlayan bölüm burası. Bu ayarları denemek için o andaki zamanı verdim.

Bir de şu seçenek nedir?

Son olarak, cihazda ki dışarı çıkışımızı sağlayan rule TCP-UDP Outgoing bunun bir etkisi var mıdır?

Gönderildi : 27/01/2014 16:33

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Raporlama ekranına login olduğunuzda herhangi bir rapor göremiyormusunuz? 

Gönderildi : 28/01/2014 03:32

(@SalihKUREK)
Active Member
Konu başlatıcı

Report Manager bölümünden Devices içinden cihazı seçince takvimde bazı günlerde çok az veri var.
Bu yapılandırmadan önce schedule ayarlarında 1 günde 1 saat 14 olarak ayarlamıştım 3-4 gün bekledim bir gün yapmış bir gün yapmamış

Bu Log Generation yapılandırmasında hata olabilir mi? Bunula ilgili bir döküman var mıdır?

Gönderildi : 28/01/2014 14:07

(@huseyinertugrul)
Noble Member

(@SalihKUREK)
Active Member
Konu başlatıcı

Aşağıdaki linkte log ve report server ile ilgili ayarları bulabilirsiniz. 

https://www.watchguard.com/help/docs/wsm/XTM_11/en-US/index.html#en-US/reports/report_server_setup_wsm.html%3FTocPath%3DLogging%20and%20Reporting%7CSet%20Up%20Your%20Report%20Server%7C_____0

Link için teşekkürler.
Normalde üretilen raporların bu ekranda olması gerekiyor değil mi?

Bu ekranda dolu olan bir tarih yok fakat Per Client, On-Demand ve Custom Time Range sayfalarında rapor alabiliyorum.

Bu cihazda bir bilgisayarın ne kadar veri çektiğini (internet yavaşlığını tespit etmek amaçlı) görebilir miyim?

Gönderildi : 03/02/2014 16:40

(@huseyinertugrul)
Noble Member

Daily kısmında her gün arşiv oluşturması gerekli fakat sizde çalışmıyor bu, tekrar ayarları kontrol etmekte fayda var. Ya da baştan raporlama görevi oluşturmalısınız.

Bu raporlar oluştuktan sonra en çok kim download yapıyor ya da günün hangi saatlerinde interneti en çok kullanmış gibi sonuçları görebilmektesiniz. 

Gönderildi : 07/02/2014 17:44

Paylaş: