Forum

watchguard xtm 510 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

watchguard xtm 510 gelen hattı bölme..

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@aykutersoy)
Gönderiler: 208
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

100 mb fiber internet alıcam ben bunu bazı gruplara bölmek istiyorum . Örnek olarak 10 mb muhasebe 10 mb üretim 20 mb müşteri policy  olarak yapabilirmiyim.

yani direk herkese 100 mb internet tanımlamak istemiyorum nasıl yapabiliriz? 

Gönderildi : 17/04/2013 19:37

(@edipdemir)
Gönderiler: 80
Estimable Member

Merhaba Aykut bey.

Policy Manageri açtıktan sonra Setup / Global settings e girin orada  Traffic management and QOS kısmını aktif hale getirin. Daha sonra Network kısmında configurationu açınız. orada External interface i açın Advanced tabında Traffic Management kbps,yada mpbs cinsinden bağlantı hızınızı yazınız örnek : 100 mpbs gibi. Diğer interface lerede bu değeri verebilirsiniz. daha sonra muhasebe kullanıcıları için oluşturmuş olduğunuz kuralı açın Advanced tabına geldiğinizde traffic management kısmında isim vererek kural oluşturabiliyorsunuz. Burada kuraldaki kullanıcıların kullanmış olduğu interface leri secip minimum ve maksimum değerler girebiliyorsunuz. Hem Local hem External olarak 2 interface ile upload ve Download Bandwidth lerini sınırlamış olursunuz.

Gönderildi : 20/04/2013 03:01

(@aykutersoy)
Gönderiler: 208
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam selam,

50 mb fiber internet aldık aynı işlemleri yaptım ama 2 mb den fazla çıkmıyor hız ..

ayarlarımdan sorun olabilir ne yapmam lazım.

Gönderildi : 10/05/2013 16:30

(@edipdemir)
Gönderiler: 80
Estimable Member

hocam selam,

50 mb fiber internet aldık aynı işlemleri yaptım ama 2 mb den fazla çıkmıyor hız ..

ayarlarımdan sorun olabilir ne yapmam lazım.

Aykut bey merhaba firewalla gelen extarnal kablonuzu herhangi bir laptopa takip ip ayarlarinizi yapip speed testi yapmaniz mumkunmu ? 

Gönderildi : 10/05/2013 17:49

Paylaş: