Forum

dosya uzantı downlo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dosya uzantı download kısıtlması

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
501 Görüntüleme
selcukpeksen
(@selcukpeksen)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

watchguard firebox x700e firewall ımız var. şöyle bir tanım yapmak istiyorum bütün kullanıcılar internetten sadece benim seçtiğim uzantılı dosyaları indirebilsinler, mümkünmüdür?

Gönderildi : 03/06/2010 17:44

(@erdalorsavas)
Gönderiler: 140
Estimable Member

selamlar,

WatchGuard'da default diye bir kural var, body content types kısmında eğer bu deny olursa, içeriğin kendisini de download etmesi gerektiği için kural internete bağlantıyı keser. bu sebepten mümkün olduğu kadar indirilmesini istemediğiniz dosya uzantılarını manuel olarak eklemenizde fayda var. bu arada çok emin olmamakla birlikte bunun sadece WatchGuard'a ait değil, genel bir kural olduğunu sanıyorum.

iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 03/06/2010 20:59

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Ek Bilgi : IPCOP üzerinde Services - Content Filter Menüsü içerisinde "Banned File extension list file" bölümünden kolaylıkla bu işlem yapılabilmektedir.

Gönderildi : 03/06/2010 22:19

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba arkadaşlar,

watchguard firebox x700e firewall ımız var. şöyle bir tanım yapmak istiyorum bütün kullanıcılar internetten sadece benim seçtiğim uzantılı dosyaları indirebilsinler, mümkünmüdür?

mümkündür tüm filelar için bir drop kuralı yapın sonrada izin vermek istediklerinizi üstüne ekleyin.neyin üstüne sorusunun cevabı content files kısmında olması gereken bu

Gönderildi : 03/11/2010 17:41

(@CihanPehlevan)
Gönderiler: 8
Active Member

selamlar,

WatchGuard'da default diye bir kural var, body content types kısmında eğer bu deny olursa, içeriğin kendisini de download etmesi gerektiği için kural internete bağlantıyı keser. bu sebepten mümkün olduğu kadar indirilmesini istemediğiniz dosya uzantılarını manuel olarak eklemenizde fayda var. bu arada çok emin olmamakla birlikte bunun sadece WatchGuard'a ait değil, genel bir kural olduğunu sanıyorum.

iyi çalışmalar dilerim.

Erdal hocam uzantı haricinde indirmeye sınır koyulabiliniyormu örneğin 50 mb dan büyük dosyalar indirilmesin gibi

Gönderildi : 11/12/2013 11:18

(@erdalorsavas)
Gönderiler: 140
Estimable Member

Merhaba,

Eski versiyonlarında olmadığını hatırlıyorum. Yeni versiyonlarda var mıdır bilemiyorum.

Bakmak lazım tabii.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 11/12/2013 12:46

Paylaş: