Forum

pf sense ile belirl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pf sense ile belirli kullanıcılara tam yetki verme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@derinrain)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba kısaca sıkıntım şu pf sensede kullanıcılar blok lu bir sıkıntı yok ancak bazı kullanıcılara tam erişim vermem gerekiyor bunun için ne yapmalıyım şimdiden çok teşekkür ederim...

Gönderildi : 14/04/2010 20:27

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

Merhabalar

"Aliases" kısmından tam erişim vermek istediğin kullanıcılarını seçerek bir grup oluşturup, daha sonra "Rules" kısmından da bu kişileri oluşturduğun grup ismini, izin kuralı oluştururken ismini yazarsan (direk gelecektir zaten) herhangi bir kısıtlama olmadan üst kısımda olacak şekilde bir kural girmen istediğin işlemi yapacaktır.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/04/2010 01:05

(@derinrain)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

"Aliases" kısmından tam erişim vermek istediğin kullanıcılarını seçerek bir grup oluşturup, daha sonra "Rules" kısmından da bu kişileri oluşturduğun grup ismini, izin kuralı oluştururken ismini yazarsan (direk gelecektir zaten) herhangi bir kısıtlama olmadan üst kısımda olacak şekilde bir kural girmen istediğin işlemi yapacaktır.

İyi çalışmalar.

teşekkürler ancak bir kaç sorum daha olucak mazur görün
1) Aliases De ayarları yaparken Description kısmına benim 88.xxx.xx.xxx ip adresmi mi yazacağım
2) Type Hosts mu olacak

Rules Kısmında

1) LAN tarafına mı yoksa WAN tarafına mı kural gireceğim

2)  Source kısmına Single Host or Aliases sekmesini seçmem gerekiyo öteki Türlü Grup ismi gelmiyo

3) Destination Kısmına any diyip mi bırakacağım yoksa oraya kendi grubumu mu tanımlıyacağım..

Sabrınız için Teşekkür ederim

Gönderildi : 15/04/2010 14:51

Paylaş: