Forum

Sonicwall Tz200 Vie...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sonicwall Tz200 Viewpoint ve MySQL çakışması (+Çözümü)

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@KeremTASLIEL)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

http://www.cozumpark.com/blogs/sonicwall/archive/2011/04/10/sonicwall-viewpoint-6-0-kurulumu.aspx?CommentPosted=true#commentmessage

Yukarıdaki makaleden de destek alarak viewpoint kurdum, ayarlamaları yaptım. Sorunsuz çalışıyor, buraya kadar  herşey normal fakat kurulum esnasında viewpoint seçenek bile sunmadan mysql kurdu ve bilgisayarda önceden kurulu olan MySQL 5.5 'e ve içerisindeki DB'lere artık ulaşamıyorum. 

MySQL 5.5'e geri dönüşüm mümkün müdür 😕 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kerem TAŞLIEL

MySQL ile ilgili ikinci bir servis bulamadım, mysql'i tekrardan kurmakta kar etmedi çünkü zaten çalışan mysql benim kurmuş olduğum 5.5 idi. Sonuç olarak ViewPoint ile gelen mysql'in başka bir isimle çalıştığını ve aynı portu kullandığından sorun yaşadığımı farkettim. Nasıl beceriyor ise öne çıkıyordu. Sonuç olarak; ÇÖZÜM : "SonicWALL Universal Management Suite - Database"  servisini disable etmek oldu.

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 08/08/2011 13:50

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Merhaba Kerem Bey,

Kurulum esnasında bilgisayarın üzerinde kullanılan bir servis bulunuyorsa mutlaka kurmadan önce sizi uyarır. Orada yanlış yapılan birşey var. Ayrıca bu tarz raporlama yazılımlarını kullanırken ayırmış olduğunuz makine üzerinde başka bir uygulamanın çalışmaması gerekir. Burada da bir hata yapmışsınız.. Cihazı satın almış olduğunuz firma ile görüşüp viewpoint kurulu olan makinenin incelenmesini önerebilirim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 08/08/2011 17:58

(@KeremTASLIEL)
Active Member
Konu başlatıcı

ViewPoint sorunsuz çalışmakta fakat bir uyarı ekranıyla karşılaşmadım. Eski MySQL (5.5)  klasörü Program Files içerisinde durmakta. Viewpoint ile gelen MySQL (5.0.83) ise C:\GMSVP\MySQL klasöründe kurulu. 

50 bilgisayarlık bir sistemin raporlama işlemi bir bilgisayarı bukadar yoracak bir işlem midir 😕 ki Serveri tamamen raporlamaya ayırayım 😕

Gönderildi : 08/08/2011 19:55

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Raporlama yazılımı için kurmuş olduğunuz makinenin üzerinde farklı servislerin ve uygulamaların çalışması size yaşamış olduğunuz benzer sorunları çıkartacaktır. Donanım üzerinde kullanmış olduğunu process 'ler 'in başka servisler tarafından kullanılması alacağınız raporların size düzgün ve doğru gelmemesine neden olabilir. Anlatmak istediğim kullanıcı sayısı ile sınırlı bir durum değildir. Yazılımı isterseniz notebooğunuzada kurabilirsiniz.. Ben sistemin düzgün ve sorunsuz çalışması için bunları anlatıyorum.

Saygılarımla..

Gönderildi : 10/08/2011 14:54

(@KeremTASLIEL)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam ben zaten siz böyle diyorsunuz demiyorum. Ufak çaplı bir işletme içinde bu kayıtlara bir server, ses kayıtlarına bir server, telefon kayıtlarına bir server, sql'e bir mysqle ayrı bir server.... diye giden 10 tane server almak gibi bir durumu olamaz.

Basit bir data tutan programımın çalıştığı server'da bu kayıtları da almak için ViewPoint kurulumu yaptım ve sonuç olarak viewpoint kendi MySQL'ini kurarak benim geçerli olan mysql'imi devre dışı bıraktı. Ben bu sorunuma çözüm arıyorum eski datalarımı şuanki servera taşıyabilir miyim bunun derdindeyim viewpoint hakkında iyi kötü tartışması yapmıyorum burda.

Saygılar

Kerem TAŞLIEL 

MySQL ile ilgili ikinci bir servis bulamadım, mysql'i tekrardan kurmakta kar etmedi çünkü zaten çalışan mysql benim kurmuş olduğum 5.5 idi. Sonuç olarak ViewPoint ile gelen mysql'in başka bir isimle çalıştığını ve aynı portu kullandığından sorun yaşadığımı farkettim. Nasıl beceriyor ise öne çıkıyordu. Sonuç olarak; ÇÖZÜM : "SonicWALL Universal Management Suite - Database"  servisini disable etmek oldu.

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 10/08/2011 18:14

Paylaş: