Forum

SonicWALL TZ 100 il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SonicWALL TZ 100 ile Mac Filtreleme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@EgeOzdem)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

SonicWALL TZ 100 almayı düşünüyoruz. Bu cihaz ile Mac Filtreleme yaparak yani pc lerin mac adreslerini tanımlayarak interneti dağıtabilirmiyiz. Diğer birçok özelliğini pasif edeceğiz. Tek kullanım amacımız bu. Dağıtabilirsek max. kaç kullanıcıya kadar bu şekilde tanımlama yapabiliriz.. Max. kaç kullanıcıyı destekler.

Gönderildi : 22/06/2011 14:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Evet yapabilirsiniz, ama bunu amaç sadece buysa bunu server 2008' de de yapabilirsiniz, filterları enable ederek, macleri girerek server üzerindeki dhcpden de rahatça yapabilirsiniz. Sonicwallda DHCP scope oluştururken static pool ekleyip yapılabiliyor.

Gönderildi : 22/06/2011 18:50

(@EgeOzdem)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler. Kullanıcı kısıtlaması var mı peki. Bu şekilde max. kaç kullanıcıya dağıtım yapılabilir..

Gönderildi : 22/06/2011 19:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bunu bilmiyorum, ama genel SonicOS ile ilgili şöyle bir bilgi buldum :

http://www.fuzeqna.com/sonicwallkb/consumer/kbdetail.asp?kbid=5799

Gönderildi : 22/06/2011 19:53

(@TuncayYILDIZ)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Merhaba,

Sonicwall / Network / Adress Objects menüsünden yeni adres obje yaratarak mac adreslerini tanımlayabilir ve daha sonra bu objeler için grup yaratabilirsiniz.  Filrewall için yaratmış olduğunuz adress obje ve adress group'lar için yeni policy yazabilirsiniz. Content Filter için adress range lere göre policy atayabiliyorsunuz.

Sonicwall Adress Obje limiti ile ilgili bir fikrim yok ancak TZ100 utm'ler 25 kullanıcı için tavsiye ediliyor.

Gönderildi : 23/06/2011 19:13

Paylaş: