Forum

SP 2013 Migration

Bildirimler
Hepsini Temizle

SP 2013 Migration

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
534 Görüntüleme
(@sevketkaplan)
Gönderiler: 87
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

var olan  1 Sp 2013 ve 1 SQL sunucumuzu daha stabil daha güvenli bir ortama taşımak istiyorum. (High availability fail over cluster)

Bunun için düşüncem

1 network load balancer

2 adet WFE sunucu

2 adet APP sunucu

2 adet SQL DB  sunucu 

Bu yapı ile ilgili görüşlerinizi alabilirmiyim

ayrıca migration SP2013 ten SP2013 e olacak migration yöntemi için share gate vs. kullanmayı düşünmüyorum.

Migration için neleri takip etmem gerekir bir döküman veya kaynak önerebilirmisiniz?

Şu an aslında test ortamında bu işe başladım 

yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/09/2016 15:16

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Merhaba, https://www.cozumpark.com/forums/AddPost.aspx?PostID=498436

network load balancer kısmı ıcın daha ustadlarımın yorum yapması mantıklı olur fakat eğer SP kurulumu yapacaksanız normal topoloji

1 Ad FE

1 Ad Distributed Chache

1 ad APP

1 Ad Search ve

1 Ad de SQL olmalı tabı burda AD makınasını topoloji dışında tutuyoruz  ( Bu topoloji HA Değil )

Scale olayı ise şu şekilde HA sunucu farmı kurmak ıstedıgınız de min rakamları yazmaya çalışıyorum ( 20.000 kullanıcıya kadar )

4 FE

2 SQL

3 Distributed Cache

2 App

2 Search olmak uzere genısletılebılır tabı bu HA farmda Office Apps sunucuları dahıl degıldır Eger onları da dahıl etmek ıstersenız 2 Custom server ve 2 de Office Online server eklemenız gerekecektır.

migrasyon konusuda ıse http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/12438.community-best-practices-for-sharepoint.aspx#Upgrade bu makale ısınızı cok fazlası ıle gorecektır.

saygılarımla

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 23/09/2016 20:46

(@sevketkaplan)
Gönderiler: 87
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim

Gönderildi : 30/09/2016 10:46

Paylaş: