Forum

Sharepoint dns ayar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint dns ayarları

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
557 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocalarım local deki shapre pointime server ismi ile değil mesela www.xx.com şeklinde girmek istiyorum hangi ayarları yapmam gerekli

Gönderildi : 23/07/2014 19:34

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member

http://gallery.technet.microsoft.com/The-final-guide-to-551bd75b adresindeki kitapçığı incelemeni tavsiye ederim. istediğin şeyin ve daha fazlasını anlatıyor.

Gönderildi : 23/07/2014 20:11

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

http://gallery.technet.microsoft.com/The-final-guide-to-551bd75b adresindeki kitapçığı incelemeni tavsiye ederim. istediğin şeyin ve daha fazlasını anlatıyor.

hocam yapamadım olmuyor , şöyle yaptım

önce yeni bir web application oluşturdum ve ardından yeni bir collection , sonrasında intranet adresi tanımladım http://intranet.karabilye.info

ve iis üzerinde de binding kısmından aynı adresi tanımladım sorasında local dns üzerinde yeni bir zone oluşturdum karabilye.info , ve içerisine host a kaydı ekledim intranet.karabilye.info diyince devamlı kullanıcı adı ve şifre istiyor , direk default name adresi ile giriş yapınca sayfa geliyor 

Gönderildi : 06/08/2014 15:37

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Central admin den alternate Access mapping alanında ilgili web applicationa yeni adresi ekleyin.

Not: Eskisi default alanında görünür ona ellemeyin. intranet internet extranet gibi boş olan alanlardan birine yazın. 

Not2: Denemeyi sharepoint sunucunda yapmayın. 

Gönderildi : 06/08/2014 16:35

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Central admin den alternate Access mapping alanında ilgili web applicationa yeni adresi ekleyin.

Not: Eskisi default alanında görünür ona ellemeyin. intranet internet extranet gibi boş olan alanlardan birine yazın. 

Not2: Denemeyi sharepoint sunucunda yapmayın. 

hocam şimdi adres ile girebiliyorum ama hala şifre istiyor , sadece site oluşturken eklediğim kullanıcı adı ile giriş yapabiliyorum  

Gönderildi : 07/08/2014 21:44

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

sayfada share tıkladım ve herkesle yaplaş dedim , şimdi domaindeki herkes giriyor doğru bir yol mu izledim ? 

Gönderildi : 07/08/2014 21:52

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Tabi yetki olmaz ise giriş olmaz. auth. olmuş userlar girsin istiyorsanız doğrusunu yapmışsınız. Sadece girenlerin yetki düzeylerine dikkat edin. Okumanın dışında üst yetkiler, portal içerisinde değişiklik yapma haklarını vermeye başlarlar. Yetkilendirme kontrollü yapılmalı. Bununla ilgili makaleler bölümünde yetkilendirme kültürü konulu makalemize bakabilirsiniz.

Gönderildi : 07/08/2014 23:36

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Tabi yetki olmaz ise giriş olmaz. auth. olmuş userlar girsin istiyorsanız doğrusunu yapmışsınız. Sadece girenlerin yetki düzeylerine dikkat edin. Okumanın dışında üst yetkiler, portal içerisinde değişiklik yapma haklarını vermeye başlarlar. Yetkilendirme kontrollü yapılmalı. Bununla ilgili makaleler bölümünde yetkilendirme kültürü konulu makalemize bakabilirsiniz.

hocam teşekkürler birde bir şey daha sormak istiyorum , şimdi içerdeki kullanıcılar intranet.karabilye.info , adresi ile ulaşabiliyor sorun yok ama ben sadece intranet yazınca girmelerini istiyorum bunun için sp server tarafında ve iis de gerekli ayarları yapıyorum ama dc üzerinde hangi ayarı yapmam gerek ? karabilye.info zonunda hosta a kardı açtam intranet.karabilye.info oluyor , domain zone içinde açsam intranet.lab.local oluyor ? burada takıldım 

Gönderildi : 09/08/2014 18:40

Paylaş: