Forum

İş akışı sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

İş akışı sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
368 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Test için firmamızda SharePoint Foundatiton2010 kuruldu.SharePoint2010 Designer ile bir uygulamak yapmak istiyorum ama başarılı olamadım.

Sorun :

SharePoint üzerinde 2 tane liste oluşturdum.Listelerden birine kullanıcılar sorunlarını yazıyor.Diğer listeye bu sorunu kopyalıyorum. Sorunların yazıldığı listeye 1.Liste -- sorunların kopyalandığı listeye 2. liste diyerek devam ediyim.

2.listede çalışılıyor , kullanıcı onayına gönder , tamamlandi  öğelerini içeren bir seçilebilir bir menüm var burdan kullanıcıya onaya gönder dediğimde 1.listedeki alanlardan birini değiştirmek istiyorum ama başaramadım.

Örn. 2. listede kullanıcıya onaya gönderi seçtiğimde 1. listede bulunan bir listbox içindeki değerin değişmesi gibi.

Umarım sorunumu aktarabilmişimdir. 🙂

Yardımlarınızı bekliyorum.Umarım çözebilirim.

Gönderildi : 24/05/2012 14:17

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Merhabalar, iş akışı tasarlarken bir başka liste veya kitaplığa veri yazacaksanız eylemler den "liste öğesini güncelleştir" kullanabilirsiniz. Bu eylemi eklediğiniz de geçerli öğe veya liste olarak gelecektir. Geçerli öğe yazan yerden diğer listenizi yani 1. listenizi bulun. Değiştirilecek alan için işleminizi yapın. Bunu yaparken ilgili box da alt kısımda bir eşleştirme istendiğini göreceksiniz. 2. liste 1. listedeki hangi öğeyi değiştireceğini bilmediğinden eşleştirme yapacaksınız. örneğin 1. liste deki başlık ile 2. listedeki başlık aynı ise o oğeyi değiştir diyor olmalısınız ki akış çalışabilsin.

Gönderildi : 24/05/2012 14:57

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Serkan Bey

Dediklerinizi yapıyorum ama sanırım biryerde bir hatam söz konusu.Ekran görüntülerinden umarım yardımcı olabilirsiniz.

oluşturduğum koşul bu. Linktende görüntüye ulaşabilirsiniz.  

Update List içeriği  

SharePointe hata oluştu görünüyor.

özetle tam olarak yapmaya çalışyıtığım şu belki alternatif bir yol ile yardımcı olabilirsiniz diye söylüyorum..

Arıza kayıtları girilecek , bu kayıtlar diğer listeye düşecek burda yapılan işlemden sonra kayıt kullanıcıya onay için gidip onaylanırsa kayıt sonlanıcak eger kapanmazsa kayıt tekrar aktif olacak. Tabi yapabilirsem olucak inş. 🙂

İlginiz için teşekür ederim..

Gönderildi : 24/05/2012 15:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Serkan Bey

Dediklerinizi yapıyorum ama sanırım biryerde bir hatam söz konusu.Ekran görüntülerinden umarım yardımcı olabilirsiniz.

oluşturduğum koşul bu. Linktende görüntüye ulaşabilirsiniz.  

Update List içeriği  

SharePointe hata oluştu görünüyor.

özetle tam olarak yapmaya çalışyıtığım şu belki alternatif bir yol ile yardımcı olabilirsiniz diye söylüyorum..

Arıza kayıtları girilecek , bu kayıtlar diğer listeye düşecek burda yapılan işlemden sonra kayıt kullanıcıya onay için gidip onaylanırsa kayıt sonlanıcak eger kapanmazsa kayıt tekrar aktif olacak. Tabi yapabilirsen olucak inş. 🙂

İlginiz için teşekür ederim..

Gönderildi : 24/05/2012 15:55

Paylaş: