Forum

Sharepoint Üze...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint Üzerinde Meboo Chat

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
454 Görüntüleme
(@HuseyinNurcin)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Ben daha önceden de sharepoint de chat nasıl yapılır diye konu açmıştım.Serkan Bey Sağolsun yol gösterdi.Cevabı aynen şöyleydi;

" http://sharepointchat.codeplex.com/ buradaki yapıyı kullanabilirsiniz. Ancak lync gibi olmayacaktır. Bunun dışında ücretli çözümlerden biraz daha iyisi  http://www.lightningtools.com/sharepoint-chat-web-part/default.aspx  bunu kullanabilirsiniz trial olarak indirip deneyin işinizi görüyorsa satın alırsınız. Silverlight desteği de mevcut. " 

Bunları denedim lightningtools da başarılı oldum ama bu ücretli ve pahalı. Bunun dışında Meboo messenger var.Site üzerinde HTML kodları ile entegre edebiliyorsunuz ama ben başaramadım. Bir türlü entegre edemedim.

Bilen biri varsa yada yol gösterecek çok sevinirim 

Gönderildi : 23/05/2012 19:55

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

HTML veya başka bir kod ile çalışan yapıyı sharepoint içerisine koyacak iseniz, yapmanız gereken istediğiniz bir content editor web part ekleyip ilgili kodları bu web part ayarlarında içeri almaktır.

Gönderildi : 23/05/2012 20:17

(@HuseyinNurcin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

serkan bey merhaba

biraz geç oldu cevabım kusuruma bakmayın

dediğiniz gibi yaptım ve oldu. envolve diye bir chat sağlayıcı var. html kodunu sharepointe ekliyorsunuz.Sonra envolve üzerinde kullanıcı oluşturuyorsunuz .oluşturdugunuz kullanıcılar sharepoint sitesi üzerinde facebook daki gibi chat yapıyorlar. dez avantajı konuşmaları otomatik yapmıyor. siz sadece istediğinizde konuşmaları save chat diyince saklıyor. ve ara sıra tanımadığınız guest (misafir kullanıcılar)   kullanıcılar sitenizin chat kısmına giriyor onları blocklayınca sorun kalmıyor 🙂

bu sharepoint konusunda bana çok yardımcı oldunuz gerçekden teşekkür edrim. hem size hem çözümpark ailesine 

Gönderildi : 28/05/2012 22:50

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Merhabalar, geçmiş olsun faydamız oldu ise Çözümpark ailesi olarak biz de mutlu olduk 🙂

Gönderildi : 29/05/2012 18:23

(@HuseyinNurcin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sayenizde :))

Gönderildi : 29/05/2012 20:33

Paylaş: