Forum

Sharepoint 2010 G&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint 2010 Günlük Kimliği : 5566

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
604 Görüntüleme
(@ErhanDigin)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Öncelikle SHAREPOINT 2010 SERVER - INFOPATH FORMLARINDA USER PROFILE BİLGİLERİNİ ÇAĞIRMA makalenizde anlatmış olduğunuz işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebildim. Anlatılanlar haricinde SQL bağlantısı kurarak SQL içerisinde  bir tabloda bulunan kullanıcı bilgilerini çağırabildim. Bu liste içerisinde kullanıcıların telefon numaraları gibi şahsi bilgileri yer almakta. Sharepoint gruplarının herhangibirine üye olan bir kullanıcıyı Person group/ picker denetiminden çağırdığımda bilgilerini sorunsuz bir şekilde istediğim alana yazdırabiliyorum. Ancak AD de üye olan ancak sharepoint gruplarından hiçbirine dahil edilmemiş bir kullanıcıyı Person group/ picker denetiminden çağırdığımda bilgilerine ulaşamıyorum ( tabi bu kulanıcının bilgileri SQL tablosunun içerisinde mevcut) ve aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum:

Bu veri kaynağı sorgulanırken hata oluştu

Formu doldurmaya yeniden başlamak için Tamam düğmesini tıklatın. Form verilerinizi hata denetlemesi yapmak isteyebilirsiniz.

Bir Web hizmetine bağlanmaya çalışılırken hata oluştu.

Sunucunun Windows olay günlüğüne girdi eklendi.

Günlük Kimliği:5566

Bağıntı Kimliği:c349eca9-3482-477e-a2a8-2d95617db710

Yardımcı olabilrmisiniz?

Gönderildi : 13/01/2012 15:18

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Çift Lookup sorunudur ve meşhur bir hatadır.
Aşağıdaki adımları izleyerek çözüme ulaşabilirsiniz.

Not: Infopath bağlantı adresinizin eğer subdomain benzeri şekilde ana makina adından hariç bir isim ise, ismin central admin de alternate address mapping de ekli olması şarttır.

1- Click Start, click Run, type regedit, and then click OK.
2-Locate and then click the following registry subkey: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
3-    Right-click Lsa, point to New, and then click DWORD Value.
 4-   Type DisableLoopbackCheck, and then press ENTER.
 5-   Right-click DisableLoopbackCheck, and then click Modify.
 6-   In the Value data box, type 1, and then click OK.
 7-   Exit Registry Editor.
 8-  Restart the computer.

Gönderildi : 14/01/2012 03:43

(@GizemTanDiker)
Gönderiler: 27
Trusted Member

Merhaba, Bende SP 2013'de aynı hatayı almaktayım. Yukarıda yazdığınız çözüm yolunu Farmdaki tüm sunucularda uyguladım. Fakat sorun hala devam etmekte. Bu işlemi yalnızca Application Sunucusunda uygulamam yeterli mi? Ayrıca

1. Click Start, click Run, type regedit, and then click OK.
  2. Locate and then click the following registry subkey: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa\MSV1_0
  3. Right-click MSV1_0, point to New, and then click Multi-String Value.
  4. In the Name column, type BackConnectionHostNames, and then press ENTER.
  5. Right-click BackConnectionHostNames, and then click Modify.
  6. In the Value data box, type the CNAME or the DNS alias, that is used for the local shares on the computer, and then click OK. 
    Note Type each host name on a separate line. 
    Note: If the BackConnectionHostNames registry entry exists as a REG_DWORD type, you have to delete the BackConnectionHostNames registry entry.
bu şekilde de altarnatif bir çözüm de buldum. BackConnectionHostNames Value Data alanına farmdaki tüm sunucuların isimlerini ekledim. Fakat sorun hala devam etmekte. Bu işlemi de farmadki tüm sunucular için yapmalııyım? Ya da altarnetif çözüm öneriniz nedir?

Gönderildi : 18/04/2013 20:30

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

5566 ve 5567 kodlarının birden fazla sebepleri olabiliyor. Bu yüden event view den microsoft ürünleri altından Sharepoint Shared kısmında hatanın ayrıntısını göreceksiniz. Onu bizimle paylaşırsanız, çözüm yolu önerebilirim.

Gönderildi : 23/04/2013 18:52

Paylaş: