Forum

Sharepoint "Ba...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint "Backup Location" sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@OnurKizilkaya)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar;

SQL Express ile calisan Sharepoint 2010  umuzu yedeklemek istiyoruz. Central Admin. dan perform a backup yaparken yedeklemenin yapilacagi dizine(backup location) ne girersem gireyim kabul etmiyor. Soyle bir error aliyorum:

Directory
\\SERVER\C\BACKUP does not exist or the SQL Server service account and the DOMAINADI\Administrator service account do not have permission to
read or write to the backup folder. Specify a different directory or
ensure that the SharePoint Timer service and Microsoft SQL Server
service accounts have Full Control permission on both the file share and
the underlying folder."

Dizin olarak nerdeyse herseyi denedim. Malesef olmadi. Yardımlarinizi bekliyorum

Tesekkurler

Gönderildi : 21/09/2010 20:17

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

sharepoint server da services.msc ile servislerini açıp Timer Services in kullanıcısının ne olduğunu kontrol edin daha sonra backup almak istediğiniz dizin neresi ise orada bu kullanıcıya hem paylasım hemde security haklarında yazma hakkı verip deneyin lütfen.

Not: \\SERVER\C\BACKUP  BACKUP isimli klasörün var olduğunu varsayıyorum.

Gönderildi : 21/09/2010 20:34

(@OnurKizilkaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tekrar merhaba

serverdeki tek local kullanici admin ve onunda butun klasorlerde tam kontrol izni var. sharepoint timer servisindede local kullanici etkin

Gönderildi : 21/09/2010 21:35

(@serkankonak)
Noble Member

c:\backup şeklinde local path denermisiniz birde.

SQL Server hizmetinin kullanılan hesabınında yetkili olması gerekiyor.

Vakit yok şuan ama 1-2 saat içinde bir test yapıp daha ayrıntılı yazacağım şuan hataya göre konuşuyorum.Sizde denediğiniz yolları yazarsanız onları gözardı ederiz direk çözüme gideriz beraber.

Gönderildi : 21/09/2010 21:43

(@serkankonak)
Noble Member

evet sorun SQL Server hizmetinin servis hesabının network service olmasından kaynaklanıyor bir kontrol edermisiniz servis hesabı ne imiş servislerde.

denemek için sharepoint sunucusuna bir klasor acıp yedek almayı deneyin çalışacaktır.

Gönderildi : 21/09/2010 22:39

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Onur bey,

Backup acil alınması gerekiyorsa folder'ı backup$ paylaştırın ve everyone full  diyererişim hakkı verin backup adresinide($ herkes direk bu folder'ı görmesin ne varmış diye bakmasın diye yoksa öyle olmak zorunda değil) bu şekilde düzeltin alacaktır backup'ınızı. sp userlarından birisine bu folder için full yetki vermeniz gerkiyor ama şimdi hangi hesap olduğunu hatırlayamadım hatıladığımda yada bulduğumda yardımcı olmaya çalışırım yine. Bu şekilde sorunuzu gecici olarak çözebilirsiniz.

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/09/2010 05:57

(@serkankonak)
Noble Member

Kusura bakmayın ancak deneyebildim.Test ortamının başında sizin hatanızı alarak başladım özellikle timer services  hizmet hesabı olan admin hesabıma backup klasöründe tam yetki verince hata yukarıdada görüldüğü üzere kalktı.Klasöre doğru yetkiyi verdiğinizde problem kalmıyacak tek sorun bu.

Gönderildi : 22/09/2010 07:36

(@OnurKizilkaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Serkan ve Recep Bey, problem sayenizde cozuldu

emekleriniz icin cok tesekkur ederim 🙂

Gönderildi : 22/09/2010 19:48

(@OnurKizilkaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ne yaptigimi yazmayi unuttum:

yeni bir klasor actim, ozelliklerinden paylasim verdim. Bu paylasima kullanici yetkisi verdim ( sp ve sql de yetkisi olan kullanici), timer servisinde de ayni kullanici gecerli. Guvenliktende tam yetki verince backup calisti. ( path adresi paylasim yaptiginizda gorunuyor zaten aynisini kullandim,  "\\serveradi\klasoradi"   seklinde )

tekrar tesekkurler

saygilar

Gönderildi : 22/09/2010 19:52

(@serkankonak)
Noble Member

Tebrikler. geçmiş olsun

Gönderildi : 23/09/2010 02:15

Paylaş: