Forum

Sharepoint Designer...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint Designer Yeni Web Sitesi Oluşturma

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
557 Görüntüleme
(@MuhsinErbas)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Ben XP'den windows7'ye keskin bir geçiş yaptım ve sharepoint designer 2010 kurdum

ayrıca bilgisayarımda iis de kurulu.

explorer'da http://localhost/ yazınca asp'yi ve asp.net'i de çalıştırabildim.

ancak sharepoing designer 2010 kurduktan sonra yeni bir site kurmak istediğimde aşağıdaki resimdeki gibi bir hata veriyor.

Nasıl yeni bir site açabilirim?

IIS ile ilişkisi nedir bu sharepoing designer'ın?

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 02/07/2010 14:05

(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member

kafa karistirmak istemem. ama Sharepoint Server yada Foundationu kurman gerekiyor. sonra designer üzerinden sayfalari olusturabilirsin.

tabi dedigimden emin degilim. [:)]

Gönderildi : 02/07/2010 15:17

(@MuhsinErbas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

🙂

bence server'sız da kullanılabiliyor olması lazım

çünkü 2007 kullanılıyordu

Gönderildi : 02/07/2010 15:18

(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member

shared services bu olmadan 2007de yapilamaz.  designer tek basina bir ise yaramiyor. designer sadece yardim tool u gibi birsey.  wss deki sayfalari düzenleyebiliyorsunuz. yinede bilgili birinin cevap vermesi daha mantikli olur.

Gönderildi : 02/07/2010 15:27

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

sharepoint designer , frontpage in yeni adı ve yeni yüzüdür.Başlıbaşına web page editör olarak kullanılabilir.Sharepoint server şartı yok.

Koymuş olduğunuz screen shot da ki alanların tümü sharepoint sitelarını ilgilendiren alanlar yani sharepoint server içinde boş site template ve benzeri seçenekleri görüyorum.Bu ekran görüntüsündeki alandan size yeni site açtırmayacaktır bu normal.Başlıklara bakarsak görüntüdeki hepsi sharepoint içindir.Sizin yeni site dediğinizde html ,aspx, asp ve benzeri seçenekleri gösteren alandan site oluşturmanız gerekiyor.

Gönderildi : 02/07/2010 16:58

(@MuhsinErbas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

başka bir yer yok heryer kilitli

bi tek orası var

benim de amacım editör olarak kullanmak ama yok hiçbir giriş yok

bi options açık bi de exit

Gönderildi : 02/07/2010 18:03

(@serkankonak)
Noble Member

Anladığım kadarı ile maalesef kaldırılmış .Linkden okuyabilirsiniz.

Uzak siteler ve içerik geçişiyle çalışma

Gönderildi : 02/07/2010 18:40

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Arkadaşlar ilgili yorumlar yazmışlar. Bende ek nihayetinde bilgiler vermek istiyorum. Sharepoint Designer arkadaşların belirttiği gibi frontpage den sonraki versiyon olarak çıkmış ve ilk zamanlar ücretli olarak satılarak hem sharepoint desteği hemde internet siteleri konusunda editör aracı olarak kullanıma sunulmuştur. Daha sonra bu ürün ücretsiz hale getirilerek herkesin kullanımına açılmıştır. Sonrasında pazarda gördükleri (benim tahminim) bu ürünü sadece sharepoint için kullanıldığını görünce 2010 ile tamamen herşeyini manage edebilen bir ürün haline getirip diğer custom site management sisteminden çekilmiştir. 

Benim tavsiyem eğer .net tabanlı siteler yapacaksınız Visual Studio tarzı ürünlerle daha kolay ve daha çabuk implemente edebilirsiniz.

İyi Çalışmalar

Emre BALCI

Gönderildi : 02/07/2010 18:54

(@MuhsinErbas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bunu öğrendiğim iyi oldu...

bende bir sorun yokmuş yani en azından onu öğrendim 🙂

ben esasında asp.net ile (vb) projeler geliştiriyorum

visual basic 2010 express yükledim

sizce yeterli olur mu?

Gönderildi : 02/07/2010 19:14

(@myefsane)
Gönderiler: 3
Active Member

Bende çalıştıramadım çok merak ediyorum nasıl birşey diye yardımcı olabilecek var mı?

Gönderildi : 11/11/2010 23:03

(@serkankonak)
Noble Member

Bende çalıştıramadım çok merak ediyorum nasıl birşey diye yardımcı olabilecek var mı?

Sharepoint Designer 2010 Sharepoint 2010 için hazırlanmış bir araçtır.Sharepoint haricinde kullanılamaz.Sharepoint Designer 2007  Sharepoint dışında diğer siteler içinde geçerli bir editördür onu kullanabilirsiniz.

Bir üstteki duruma gelince .Net geliştirme için soruları yazılım alanında sorabilirsiniz.

Gönderildi : 15/11/2010 02:33

Paylaş: