WSS Ana Sayfasına Ş...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

WSS Ana Sayfasına Şifresiz Ziyaretçi Erişimi  

CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

İyi günler.


 Sharepoint'i kurdum ve aktive ettim. Ağdan da açılıyor. Fakat ilk bağlanmaya çalışıldığında hemen kullanıcı adı ve şifre soruyor. Bizim ağımızda Active Directory (AD) yok ve kullanıcılarımız da buna henüz hazır değiller.


Bu bilgiler ışığında sorularım şu şekilde:  1. (en önemli sorum bu) Ben WSS ilk açıldığında portal anasayfasının hemen görüntülenebilmesini ve kullanıcıadı-şifre sorgusu yapmamasını istiyorum ama tüm aramalarıma rağmen böyle bir ayar bulamadım, gerekiyorsa kullanıcılar içerik yazacakları veya oluşturacakları zaman şifre girsinler, ama duyuruları, etkinlikleri de görebilsinler.

  2. Dediğim gibi AD'miz yok. Kullanıcı adı ve şifreleri oluşturmak için yönetim panelinde bir ayar yeri var mı? Yoksa sonradan yapılacak bir portal eklentisi ile bu aşılabiliyor mu (hazır admin sitesi gibi)? Aşılamıyorsa kullanıcı adı ve şifreler için illa ki AD mi kurmalıyım? Eğer AD kurmam gerekiyorsa tüm ağdaki bilgisayarların portala erişmesi için AD üyeliği şartı var mı?

  3. Kullanıcıları yetkilendirme kısmında gördüğüm kadarıyla (henüz deneme fırsatım olmadı) "Okuma" yetkilendirmesi kavramı var. Peki "Okuyamasın ama sadece adını görsün" şeklinde bir ziyaretçi yetkilendirmesi mümkün müdür?

Sunduğunuz değerli bilgiler teşekkür eder bol kazançlı çalışmalar dilerim.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 04/09/2009 12:30
Emre BALCI
(@emrebalci)
Üye

Bunun için 2 tarz yöntem var. Site ayarlarından sitenin erişimini anonim yapabilirsiniz. Birde Kullanıcılara şifre verirsiniz. Şifre verme için form authantication yapacaksınız. Internette bol miktarda örnek bulunmaktadır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/09/2009 15:00
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Site ayarları için sitenin erişim ayarlarını anonim olarak nereden yapabilirim? Varsayılan olarak yüklenen portal için soruyorum

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 04/09/2009 15:08
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Buldum. Teşekkür ederim.


http://mindsharpblogs.com/Ben/archive/2007/02/11/1557.aspx


Çok incelemedim de; kullanıcıların ana portalı ve içindekilerin adlarını görmesini ama içeriklerine erişmek için kullanıcı adı ve şifre gerektirilmesini sağlayabilir miyiz?

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 04/09/2009 15:15
Mehmet Sait YILMAZ
(@mehmetsaityilmaz)
Üye

Hocam bende ad var kurulumu yaptım girişte şifre istiyor ad olduğu halde şifre istemesi normalmi

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/11/2011 17:33
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Sitenin IE ayarlarında INTRANET olarak tanımlı olması gerekir. Ayrıca IE Güvenlik ayarlarında INTRANET siteler için özel ayarları seçip "kimlik doğrulaması" başlığı altından geçerli kullanıcı adı şifre ile bağlan" ı seçmelisiniz.Internet explorer özellikle 9 da güvenlik default olarak yüksek gelebiliyor.

Not: Tabii bunlardan önce şifre sormaması için ilgili PC nin AD üyesi olması gerekir. Kimlik doğrulama seçeneklerinde ( central admin config de) NTLM veya KERBEROS seçilmiş olması şartı vardır. Basic Auth. seçili ise şifre soracaktır.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/11/2011 04:50
Mehmet Sait YILMAZ
(@mehmetsaityilmaz)
Üye

Hocam teşekkür ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/11/2011 17:16
Paylaş: