Forum

Direk MCITP Sınavla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Direk MCITP Sınavları

46 Yazılar
14 Üyeler
0 Likes
1,522 Görüntüleme
(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Yine de sorularınız olursa sormaktan çekinmeyin. Çözümsüz sorununuz kalmasın sloganımızla yolumuza durmadan devam etmekteyiz. Saygılarımla.

Gönderildi : 27/05/2010 22:32

(@EmreBASTUG)
Gönderiler: 39
Eminent Member

Çok şaşırdım. Ben upload ettiğim resmin boyutunu daha ayarlarken cevaplamışsınız [:)]

Çözümpark farkı olsa gerek...

Madem önümde hiç bir engel yok. Yarından itibaren başlayacağım sertifikalarımı almaya.

Dün 70-642 Network configuring i geçtim ve sınav merkezinden taze bilgilerle geldim.

70-640 : 2008 active directory nin ingilizcesi yoktu hatırlarsınız (en azından ülkemizde yoktu). Yerine 83-640 a girmemiz gerekiyordu ve o da lab içeriyordu.

70-640 ın İngilizcesi varmış artık. Sınav merkezindeki görevli söyledi. Üstelikte soruların çok kolay olduğunu ve lab içermediğini söyledi. Bilginiz olsun. Voucher kampanyası kapsamında girecekseniz sınav kodunuz 72:640 oluyor. İçerik aynı tabi (pazartesi de ona gireceğim)

70-642 de çok kolaydı. Okadar kolaydı ki sınavı 40 soruda 1 yanlışla geçtim ama hiçte sertifika aldığıma sevinmedim açıkçası. İndirdiğim soru havuzunu aynen (şıkların dizilimine kadar) değiştirmeden sormuşlar.

Ben sınavlara çalışırken birçok kaynak indiriyorum, sanal makinelerimi kurup uygulama yapıyorum, birçok farklı havuza çalışıyorum : yani yeteri kadar kafa yorup ter döküyorum ama yine de sınav bu şekilde sonuçlanınca haksız galibiyet elde etmiş gibi hissettim kendimi...neyse.

Son olarak: Erdem Çilingiroğlu arkadaşımıza sınava girmeden önce bana kaynak göndererek yardımcı olduğu için tekrar teşekkür ediyorum.

Portal yönetimi sakınca görmezse çalıştığım soru havuzlarının download linklerini verebilirim arkadaşlar.

Gönderildi : 09/06/2010 16:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Sınavlarda başarılarınız devamını diliyorum. Büyük keyifle ,zevkle çalıştığınız belli. Diğer değerli arkadaşlarımıza yardımcı olmak istiyorsunuz sanırım.Ancak bu gibi illegal paylaşımlar portalımız üzerinden gerçekleştirmek yasaktır.

Anlayışınız için teşekkür eder, başarılarınız  devamını dilerim.

Gönderildi : 11/06/2010 01:28

(@EmreBASTUG)
Eminent Member

İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. İnşallah tamamlarım tüm sertifikalarımı. Sağolun.

Yönetimin tasvip etmeme ihtimali aklıma gelmişti oyüzden sormadan direkt paylaşmak istememiştim. Soru havuzlarının illegal paylaşım olduğunu düşünmüyorum açıkçası ama yine de portalın böyle bir kararı varsa saygı duyarım ve paylaşmam [:)]

ben de çözümpark' ın başarılarının devamını diliyorum.

Gönderildi : 11/06/2010 23:00

(@celts)
Gönderiler: 7
Active Member

Tebrikler Emre. Bende bu ay başlıyorum sınavlara girmeye.

Deneyimlerini paylaöman faydalı olmuş.

Gönderildi : 13/06/2010 15:16

(@EmreBASTUG)
Eminent Member

Yanlış yerde paylaşıyorsam moderatör arkadaşlar uyarsın lütfen.

Arkadaşlar bilmeyenler için birkez daha söylemekte fayda görüyorum:

70:640 Active Directory sınavının ingilizcesi yoktu birara (en azından ülkemizde) onun yerine 83:640 a girmemiz gerekiyordu. O da zor simulasyonlar içeriyormuş (forumlarda okumuştum, şahsen lab tecrübem olmadı)

Artık 70:640 ın ingilizcesi mevcut. Girecek arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum. 30 haziran da da voucher kampanyası bitiyor biliyorsunuz. Girecek öğrenci arkadaşlar bence fırsatı değerlendirmeliler.

Active Directory ile ilgili birçok makale ve videodan faydalandım bu portalda. Bu sebepten emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etmek isterim.

Gönderildi : 14/06/2010 23:13

(@Mustafa_Duran)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhabalar.
Şu anda hala 2003'ün geçerliliği sürüyor mu? Ya da önce MCSE, sonra upgrade ile MCITP önerinizi hala tavsiye eder misiniz?

Gönderildi : 24/12/2010 08:38

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Merhabalar.
Şu anda hala 2003'ün geçerliliği sürüyor mu? Ya da önce MCSE, sonra upgrade ile MCITP önerinizi hala tavsiye eder misiniz?

2003 hala geçerli ve uzun bir süre daha geçerliliğini devam ettirecek gibi gözüküyor. Artı olarak şuan firmaların çoğu MCITP sertifikalarından bihaber. O yüzden iş ilanlarında hala MCP, MCSA ve MCSE gibi sertifika isteyen kurum sayısı fazla. Tabi bu durum maddiyat ile doğru orantılı. Paranız varsa girersiniz. Yoksa girmeyin 5 sınav ile MCITP sertifikalarını alabilirsiniz. Saygılarımla.

Gönderildi : 24/12/2010 11:56

(@TarikErden)
Gönderiler: 143
Reputable Member

Merhaba,

birkaç ay önce belki hata (daha karar veremedim 🙂 ) ile 70-290 sınavına girdim. MCSE olmak için kalan 6 sınavada girmem gerekiyor fakat 5 sınav ile MCTS - Ent. Srv alabilirmişim.

Şimdi sorumu sorayım ; MCTS olmak için 70-640, 70-642, 70-643, 70-647, 70-680 sınavlarına girmem gerekiyor. Aldığım 70-290 Certifika yolun da bana bir faydası olur mu yoksa bu ayrı bir sınavdır sadece mcp unvanını almış oluyorum.  

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 28/12/2010 03:50

(@Mustafa_Duran)
Active Member

Erdem bey çok teşekkür ederim yanıtınız için.Ertesi gün hemen okudum, MCITP olayım dedim.Çalışmalara başladım. Ama ben 2003 eğitimi aldım, 2008 ile alakalı bilgim sadece katıldığım seminerler. İş bulmak için MCITP diyorum, ama aldığım eğitimi düşünüp MCSE diyorum. MSCE'den MCITP'ye geçişte yine bu sorun (2008'i çok tanımama) karşıma çıkacak ve sadece dumplarla alınmış bi sertifika olacak. Acaba diyorum MCITP olup sonradan da MCSE sertifikalarını mı  alsam? Downgrade 🙂

[Ayrıca şuanda Almanya'dayım ve 1-2 sene çalışıp dönmeyi ve bu mesleğe devam etmeyi planlıyorum.Bunu göz önüne alırsanız sevinirim..]

Gönderildi : 28/12/2010 07:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

MCITP olun , artık MCSE olmanın bir anlamı yok.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/12/2010 13:54

(@Mustafa_Duran)
Active Member

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için...

Gönderildi : 28/12/2010 19:29

(@ErsinErol)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Merhabalar,

70-640,70-642,70-646 sınavlarının güncel sorularını nerden bulabirim acaba?Examcollection.com sitesi vardı sanırım ama site açılmıyor alternatif olarak önerebileceğiniz bir site var mı acaba? 

Gönderildi : 04/08/2011 21:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

site açılıyor!

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/08/2011 12:18

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhabalar,

70-640,70-642,70-646 sınavlarının güncel sorularını nerden bulabirim acaba?Examcollection.com sitesi vardı sanırım ama site açılmıyor alternatif olarak önerebileceğiniz bir site var mı acaba? 

Merhaba;

Belirtmiş olduğunuz websitesi şuanda açılmaktadır.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 05/08/2011 12:33

(@SuleymanGURAKAN)
Gönderiler: 10
Eminent Member

70-640 sınavına girmek istiyorum.. yalnız sınav 83-640 türkçe olmuş duymuştum ama... son zamanlarda bu sınavlara giren varmı acaba.. türkçe girmek istemiyorum lab lar varmış bir de.. bi kampanya vardı acaba devam ediyor mudur..  70-640 ingilizce olarak girmek istiyorum..examcollection da hala güncel sorular varmı? faydalananan arkadaşlar bilgi verebilir mi ?

Gönderildi : 06/09/2011 23:31

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

70-640 sınavına girmek istiyorum.. yalnız sınav 83-640 türkçe olmuş duymuştum ama... son zamanlarda bu sınavlara giren varmı acaba.. türkçe girmek istemiyorum lab lar varmış bir de.. bi kampanya vardı acaba devam ediyor mudur..  70-640 ingilizce olarak girmek istiyorum..examcollection da hala güncel sorular varmı? faydalananan arkadaşlar bilgi verebilir mi ?

Portalımızda illegal paylaşımlara müsade edilmemektedir. Sorularınızın kısmi yanıtları bahsettiğiniz Web Sitesinde yer alıyordur.

Sınavlara Türkçe girme konusu ise biraz muhallak. Şuana kadar alıştığımız domain, tree gibi kavramların türkçe olması kafa karıştıracaktır. İngilize girmeniz yararınıza olacaktır.

Gönderildi : 09/09/2011 03:30

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Merhaba Demirhan ;

Eğer gözün kesiyor ise ilk olarak 7 sınava girip mcse ol , sonra mcitp için upgrade sınavlarına gir derim , en güzeli bu , sonuçta 2003 sertifkası hala geçerli ,ama 7 sınav ; para , zaman ve sabır demektir.

yok mcitp ye direk girmek istiyorum dersende orada seçenekler var  , yani

MCITP: ENTERPRISE ADMINISTRATOR  5 sınav

MCITP: SERVER ADMINISTRATOR  3 sınav

hangisini seçersen zaten elideki pdf te hemen altında girmen gereken sınavlar yazılı yani çok zor değil 🙂

tabi yeni sistemde her sınav sana ayrı bir isim olarak geri dönüyor , yani mcse de 3 veya 4 sınava girdikten sonra unvan alırken bunda sınav başına alma şansın var.

umarım açıklayıcı olmuştur

Hakan Hocam Merhaba , bende tamamlamak istiyorum 620 , 290 ve 291 sınavlarını verdim yine aynı görüştemisiniz mcse için önce mcse olmamı tavsiye edermisiniz yoksa direk mcitp ile devam mı edeyim  , saygılar.

Gönderildi : 26/05/2012 17:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

server 2012 çıkıyor bu nedenle artık 2003 e yatırım yapmaya gerek yok 🙂

Gönderildi : 27/05/2012 00:58

Sayfa 2 / 3
Paylaş: