Forum

Microsoft eğitim ye...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft eğitim yerleri

28 Yazılar
16 Üyeler
0 Likes
835 Görüntüleme
(@muratyuruk)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Ben 8-9 yıldır bilişim sektöründe çalışmaktayım ve artık bu edindiğim bilgi ve tecrübelerimi eksiklerimide tamamlayarak bir sertifikaya dönüştürmek istiyorum. Biraz araştırma yaptım, sizlerinde bildiği gibi piyasada microsoft eğitim ve sertifikalarını veren bir sürü eğitim kurumu var. Bana hangisini tavsiye edersiniz. Bu eğitim yerlerinin fiyatları arasında uçuk fiyat farkları var. Buna sebep olan şey nedir? Bu kurumlar eğitim vermekten daha çok ticari maksatla mı yaklaşılıyor kursiyerlere.

Bu konu hakkında hocalarımızın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum.

Tşk.

Murat YÜRÜK

Gönderildi : 08/03/2008 20:14

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Bu eğitim olayı tabikide bazı çevreler için ticaret kapısı ama sen böle bir egitim düşünüyosan ki bence düşün.

İstanbulda ki egitim kurumlarından bilip tavsiye edilebilecek BilgeAdam ve Netron vardır ama kurumdan çok egitmen ve ögrenci önemlidir bence....

Ki fiyatta baya baya önem teşkil ediyor bence fiyatı önce biraz araştır ama ikisi arasında karar ver diyebilirim...

Gönderildi : 08/03/2008 20:19

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

egitim'e gerek yok ücretsiz site üzerinden takıl,Sınavlar'a çalış birzda ingilizce bak gör sen bile inanamıcaksın.

Gönderildi : 03/04/2008 03:42

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Ben şahsen eğitimin alınması tarafıyım. Tabiki bu kişinin maddi ve zaman durumuyla da ilgilidir. Sektör olarak aynı sektör ve uzun yıllar bu sektörde çalışmış biri olması eğitimin daha verimli geçmesini sağlayacaktır. Eğitim hem sektör çalışanları ile ilgili çevre hem de konuşulan dile uyum sağlayacaktır. Görüyoruz "DC nedir?" diye sorabiliyor bilgisayar sektöründe uzun süre çalışmış insanlar çünkü sistem tarafıyla ilgili bir terim ve bilmemesi veya duymaması gayet normal.

Gönderildi : 03/04/2008 11:37

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Eğitim konusunda bende Rahmi Beye katılıyorum. Bence de bilgilerin pekişmesi ve ufkun açılması için eğitim şart.

Gönderildi : 03/04/2008 12:07

(@ErkanTEKiN)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Eğitim şart.

Gönderildi : 03/04/2008 12:13

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Bu durum öğrencinin kendisinde bitiyor netronu bilge adamı nereye giderse gitsin azim olmadıktan sonra boşş birolun dediği gibi net üzerinden bile bu sertifikalar alınabilir çalışılması ve biraz ingilizce olması yeterli

"Ama şu kaçınılmaz bir gerçek insanlar sertifikalara sürücü eğliyeti gibi bakıyor"türkiyede değerini bilen malesef çok az

Gönderildi : 03/04/2008 12:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950

Merhaba

Bir eğitmen olarak benim görüşümde eğitim alınması yönündedir. Tabiki bu ticari bir neden ile değil çünkü eğitmen kökenli değilim , yani ben system network adminliği , bilgi işlem müdürlüğü , danışmanlık ve son olarak eğitmenlik yapıyorum. Bu süreçte bende pek çok seminer , workshop ve eğitime katıdım . Hala bile zamanım olsa pek çok konuda eğitim almak isterim. Çünkü bilginin özünü alıp geliştirmek çok önemli . herşeyi kendiniz öğrenmeye çalışırsanız çok zaman kaybedecek ve geride kalacaksınız .

Eğitmen size hazır bilgiyi verir siz geliştrirsiniz , ve yine bazı konular vardı okuyarak kavranamaz uygulama gerekli ve uygulama noktasında ise tecrübe çok önemli olacaktır ki örnek bugun bir relay agent uygulamasını forumdan anlatmak nerede ise mümkün değil . Bu nedenle mantıklı bir eğitim yararlı olacaktır.  ( mantıklı eğitim = iyi bir eğitim kurumu + iyi bir eğitmen )

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/04/2008 14:11

(@ilkeracikgoz)
Gönderiler: 14
Active Member

Eğitimin yeri gerçekten farklı bence de. Eğer zaman ve bütçe problem diilse düşünmeden katılmak gerekir....

Saygılar,

Gönderildi : 08/04/2008 11:45

(@A.FeyziGENC)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Bende eğitimin alınması taraftarıyım.

Uzun yıllardan bu yana bilişim sektöründe olmama rağmen henüz bir Microsoft sertifikasına sahip değilim. Gerek sosyal ve iş durumunun imkan vermemesi gerekse araya giren maddi yetersizliklerden dolayı bugüne kadar bekledim. Fakat kısmetse 3-4 ay içinde Sivas'ı bırakıp, İstanbul'a eğitime başlamak ve yeni iş imkanlarını değerlendirmek için geleceğim. Murat Yürük'ün de bahsettiği gibi eğitim kurumlarının fiyatları arasında büyük farklar var. Örnek vermek gerekirse, son edindiğim bilgilere göre Bilge Adam'da kurs ücretleri 6000 - 8000 TL arasında değişiyormuş. Fakat başka kurumlarda bu fiyat 2500 - 3500 TL civarında olabiliyor. 8000 TL benim için büyük bir meblağ, bu yüzden diğer kursları ve eğitmenleri araştıracağım. Bunlar içerisinde önerebileceğiniz bir eğitmen ve/veya bir kurum varmı? Bizi bu araştırma derdinden kurtarabilecek, hiç değilse düşüncelerimizi azaltabilecek bir şeyler önerebilirmisiniz? Teşekkürler.

Ahmed Feyzi GENÇ 

Sivas Numune Hastanesi

Gönderildi : 20/04/2008 23:12

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Ekonomi-performans kriteri açisindan ITSTACK u arastirin derim, bildigim kadariyla egitimleri Yasin ve Mesut hoca bizzat kendileri veriyor.

Gönderildi : 21/04/2008 00:46

(@A.FeyziGENC)
Eminent Member

Tesekkürler Mesut hocam. Maltepe benim gidecegim yere çok yakin. Ilk sirada düsünecegim yerlerden biri oldu ITSTACK. Yinede sizin veya diger arkadaslarin önerecegi farkli yerler olursa onlarida duymak ve arastirmak isterim. Tekrar tesekkürler.

Gönderildi : 21/04/2008 01:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

ITSTACKu bende tavsiye edebilirim.Yasin ve Mesut hoca bizzat kendileri veriyor.Mesut Aladag ccna,sql,exchange,isa ve system center ailesi için egitmenlik yapiyor.

Gönderildi : 21/04/2008 01:52

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Ben eğitim şart diyenlerdenim.Tabiki internet üzerinden çalışarak bilgi sahibi olursunuz.Yalnız unutmamak lazımki Lab ortamlarını size internet sağlamaz.Dolayısı ile görmüş olduğunuzu uygulamak için wmware vs gibi programlarla uğraşmanız gerekir.Neticede bilmediğiniz bir konu ve zayıf bir ingilizce varsa temeli öğrenirsiniz.Ama ince bir detay minik bir tık bilmediklerinizin arasında olucaktır.Bir işi tamamen bilerek yapmak var birde kabaca önce hangisini seçeceğinize karar verin derim.Sertifikalı ms desteği olucaksanız Profosyonel bir bilgi seviyesinde olmalısınız.Hizmeti alan yer şüphe içinde olmamalı derim.Zaten zor bir zamandayız arkanızdan gelecek kişi bunu yanlış yaptı gibi bir kelime kullanmamalı.Bu imkanı ona vermemlisiniz.Ben şu zamana kadar arkamdan atıp tutanı görmedim açıkçası.Maşallah nazar değmesin :):) sizde arkanızdan konuşturmamak için önce eğitim - sonra tecrübe edinin derim.Eğitim alınacak yerler Bilgeadam_Hakan Bey 🙂 (hala banada destek veriyor 🙂 ) sonrasında referans aldığınız bir yer.
selamlar

Gönderildi : 21/04/2008 03:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950

Savaş hocam bana torpil geçti sağolsun .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/04/2008 03:03

(@A.FeyziGENC)
Eminent Member

"Lab" konusunda sıkıntım yok. Yaklaşık 3 yıldır, 300 bilgisayar ve 6-7 adet sunucu ile çalışıyorum 🙂 AD, DHCP, DNS, ISA Server aktif olarak kullanmaktayım. Bunların dışında çok çok içine girmesemde Linux üzerinde Oracle sunucumuzda var. Fakat SQL ile pek ilgilenmedim bugüne kadar. İyi seviyede İngilizcemin olduğunu söyleyebilirim. Aslında dışardan girmek istesem dökümanlar bir şekilde yeter. Hele ki "paper" adı altında bu kadar tecrübesiz fakat sertifikalı insan varsa benim için daha da kolay olmalı. Dediğim gibi eğitim önemli, çünkü eğitmenlerin yıllardır edindiği sınav tecrübesi, konu anlatım şekilleri ve sınavda çıkabilecek sorular üzerindeki deneyimleri mutlaka önemlidir. Bende 5 yıl boyunca bilgisayar konusunda profesyonel olarak eğitmenlik yaptığımdan dolayı bu tip "görünmez" tecrübelerin çok önemli olduğunu biliyorum.

Gönderildi : 22/04/2008 02:20

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Siz zaten donatılmış bir uzmansınız ve bu durumda.. bana göre gideceğiniz kurumun çok iyi olmasına gerek yok, ki zaten pek çok eğitmen sizin kadar saha tecrübesine de sahip olmayabilir. 

Size key word ü verdim, başka bir cümle daha eklersem çok şık olmaz.

Gönderildi : 22/04/2008 03:04

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Sizinle hemen hemen aynı kaderi paylasıyordum yıllar once,ve karar aldım egitim icin,ama tecrubelerimden dolayı hafif geldi ve sınıfa ayatk uyduramadım daha dogrusu onlar bana 🙂 ve sizin tahmin ettginiz gibi sınav çalışmaları filanda yok.ingilizcenizi yeterli ise ve bu işi de kagıt yapmaz ben yaparım diyecek kadar tecrubeniz var ise,bu ikisinin birleşimi ve bıraz sıvan sorularına bakmanız sonucu,başarı kaçınılmazdır.

Gönderildi : 22/04/2008 03:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Merhaba  , egitim almaya karar verirseniz sanirim su an arastirma düsünme  asamasindasiniz önerecegim kurumlar .

1. BilgeAdam   = BilgeAdam bir çok anlamda  çok üst  seviyede bir kurum

2. ITSTACK tecrübeli ve basarili isimler var kadrosunda örnek Mesut Aladag

3. Netron

4. Bilisim egitim merkezi olarak liste gider .. .

fakat unutmaman gereken egitim yeri kadar . egitmen ve egtimenin sektör deneyimi  önemli

bir çok egitim kurumunda görüyoruz duyuyoruz egitmenler ders anlatimini  sadece  müfredat la sinirli tutuyorlar ekstra uygulamalar ve yenliklere deginmiyorlar . 

bana kalirsa  egitmenin bilgi deneyimi  sektör tecrübesinden ziyade  vicdani çok önemli 

bu örnegi en güzel hakan uzuner su an bu sitede sergiliyor mesela  bilgi ve deneyimlerini insanlara sunarak .

çalisma hayatinda ve egitiminde  basarilar dilerim ..

Sevgiler ..

Gönderildi : 22/04/2008 04:10

Sayfa 1 / 2
Paylaş: