Forum

Internet denetleme

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Internet denetleme

9 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
875 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, az çalışanlı bir mali müşavir işyeri var. Standart modem kullanılıyor. Burada kullanıcılar nerelere girdiği, ne kadar zaman geçirdikleri öğrenilmek isteniyor. En ucuz çözüm ne olabilir?

Gönderildi : 31/07/2021 11:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Modem ile hatta firewall ile bile bunu öğrenemezsiniz. Bunun için temel iki yöntem vardır.

1 - 3. Parti programlar ile

Çalışma Performansınızı Nasıl Ölçersiniz? - Hakan Uzuner

Ama bu genelde kullanıcı bazlı ve aylık olduğu için pahalı kaçabilir

2 - Firewall almanız ama + log yazılımı ile. Temel olarak her firewall bir takım raporlar sunar ama bu genelde maksimum 7 gün gibi sınırlı raporlar olur, satın alacağınız firewall + bu tür raporlar için yine ilgili firewall un loglama yazılımını alabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/07/2021 14:26

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Merhaba,

Modem ile hatta firewall ile bile bunu öğrenemezsiniz. Bunun için temel iki yöntem vardır.

1 - 3. Parti programlar ile

Çalışma Performansınızı Nasıl Ölçersiniz? - Hakan Uzuner

Ama bu genelde kullanıcı bazlı ve aylık olduğu için pahalı kaçabilir

2 - Firewall almanız ama + log yazılımı ile. Temel olarak her firewall bir takım raporlar sunar ama bu genelde maksimum 7 gün gibi sınırlı raporlar olur, satın alacağınız firewall + bu tür raporlar için yine ilgili firewall un loglama yazılımını alabilirsiniz.

Hocam, AvticTrak aylık 15$ Fortigate lisans ve raporlama modülü ile daha pahalıya gelmiyor mu? 

Mesajı düzenliyorum. Böyle bir ibare vardı altta. Ama üstte 15$ user\month yazıyormuş. 

Alttaki, UsersUnlimited (5 user minimum) bu nedir anlamadım.

Bu ileti 3 yıl önce Anonim tarafından düzenlendi

Gönderildi : 31/07/2021 20:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Hangisi size daha ekonomik gelirse onu bilemiyorum o sizin vereceğiniz bir karar.

O bölümde sınırsız kullanıcı alabilirsin diyor, yani bir üst sınır yok, yeterki parasını öde 🙂

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/08/2021 10:59

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam şunu demek istedim. Mesela 5 bilgisayar takip etmek istiyorsam 15 dolarlık paket 5x15 dolar şeklinde mi düşüneceğim?

Birde mesela eleman youtube da arka plan için müzik açmış. Web üzerinde çalışan muhasebe programı da sekmede açık. Ama telefon ile ilgilenmiş. 

Muhasebe programına ait site için nasıl bir raporlama verir?

Bu ileti 3 yıl önce Anonim tarafından düzenlendi

Gönderildi : 01/08/2021 22:25

(@omeryilmaz)
Gönderiler: 150
Estimable Member

Ucuz yollusu eski bilgisayar var ise pfSense firewall kurulumu ile hangi kullanıcı hangi siteleri ziyaret etmiş görürsünüz, engellersiniz, https:// domainleri engellemekte sıkıntı var. Ne kadar zaman geçirdiğini göremezsiniz diye biliyorum onun içinde Hakan beyin konusunu incelemeniz gerekli. Alternatif Open Source ActivityWatch inceleyin.

Gönderildi : 02/08/2021 11:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ömer bu sefer pfsense öğrenmek zorunda kalacak, malum onuda bilen yok, olsa da bilgi paylaşan yok adama olmadık yerde yeni dert açma bence 🙂

Gönderildi : 02/08/2021 11:38

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam aslında öyle bir deneme yapmıştım ama başka dertler çıkıyor arkadaşın dediği gibi 🙂 Söylediğiniz uygulama daha pratik gibi. Firewall 6-7 kullanıcılı işletme için aşırı tuzlu kaçıyor. ActivTrak'ı önereceğim. 

Birde 5651 için modem yönlendirmeli önereceğiniz yer var mıdır? Bu uygulama agent kurdurduğu için dışarıdan gelenleri denetleyememiş olacak. 

Gönderildi : 02/08/2021 12:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Gönderen: @VolkanTipi

@hakanuzuner Hocam şunu demek istedim. Mesela 5 bilgisayar takip etmek istiyorsam 15 dolarlık paket 5x15 dolar şeklinde mi düşüneceğim?

Birde mesela eleman youtube da arka plan için müzik açmış. Web üzerinde çalışan muhasebe programı da sekmede açık. Ama telefon ile ilgilenmiş. 

Muhasebe programına ait site için nasıl bir raporlama verir?

Tabiki, kullanıcı başına 15 dolar demek her kullanıcı için 15 dolar ödeyeceksin demektir.

Sorduğun sorular için deneme yapabilirsin böyle şeyleri denemedim, örnek activtrak 3 kullanıcıya kadar ücretsiz, indir kur ve dediğin senaryoyu dene, rapor işine yarıyor ise alırsın.

Bu arada böyle bir fantezi var ise bunu forti veya firewall dan alman mümkün değil, bu ürünlerin dışında hiç bir firewall böyle bir durumu analiz edemez, çünkü firewall üzerinden geçen trafiğe göre rapor çıkarır, senin sorundan çözüm belli, paraya kıyıp bu ürünleri almazsanız başka alternatif sizin işinizi çözmez.

Diğer alternatiflerden birisi 

Smart Employee Time Tracking Software with Screenshots | Time Doctor

Bir diğeri ise 

Computer Monitoring Software | Teramind

Birde ek yerli bir ürün var onunda linkini ekleyeceğim.

https://www.staffmon.com/default.aspx

Ekledim.

Gönderildi : 02/08/2021 12:55

Paylaş: