Forum

Cyberoam Google Pla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberoam Google Play Store Kısıtlayamıyorum?

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
898 Görüntüleme
(@ramazanmergen)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cyberoam CR300ING model firewall kullanıyorum. Yakın zaman öncesine kadar App filter üzerinde Android market için oluşturduğum kısıtlama kuralı sağlıklı çalışıyordu.

Cihazda herhangi bir işlem yapmamama rağmen, şuan kontrol ettiğimde android cihazlar play store'a erişim sağlayabiliyorlar.

Aynı kural içinde apple store'da var. apple cihazlarda bir sorun yaşamıyorum. kısıtlama çalışıyor. Fakat android cihazlarda sebebini bilemediğim bir şekilde erişim aktif hale gelmiş.

Bu konuda yardımcı olabilecek, başına daha önce gelmiş biri var ise yardımcı olabilir mi?

İyi çalışmalar herkese

Gönderildi : 27/02/2019 14:00

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Google Play versiyonu vb gibi deigisim yasadi ise sizin de Cyberoam CR300ING cihazinizin bu konu ile ilgili guncellemesi almasi lazim.

Surekli olarak app filter icin yazilimlar versiyon guncellemesi yaparllar. Tavsiyem app filter arti url filter ekleyerek kurali guncellemeniz. 

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/02/2019 17:16

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Cahit hocanın belirttiği gibi ilgili adres yapılan değişim sonrası app filter tarafı güncellenmemiş olabilir.

iki adım ile ilerleyebilirsiniz.

ürün lisanslı ve güncel sürüme sahip ise, üretici tarafına destek kaydı açabilirsiniz.

lisans mevcut değil ise, web/app filter loglarını göz gezdirip, url/port bilgilerini manual engelleyebilirsiniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/02/2019 05:16

(@ramazanmergen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, sağlık sorunlarım sebebiyle yeni dönüş yapabiliyorum. Kusura bakmayın. 

İlk yol olarak firmayı arayarak destek talep edeceğim. Ürün lisanslı ve güncel sürüme sahip. Üretici tarafına destek açıyorum hemen. 

Ayrıca app filter ve url filter güncellemesi yapmaktan kastınız nedir tam olarak? Biraz daha açabilir misiniz?

Gönderildi : 26/03/2019 16:42

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

geçmiş olsun.

güncellenmemişten kasıt, playstore tarafında bir değişiklik var ise fw üreticisinin bu değişiklik için yeni bir imza çıkarmamış olma ihtimali.

bireysel olarak yapabileceğiniz, tek bir host ve erişimi kuralı ile birlikte ilgili app/web filtereleri uygulayın.

devamında loglardan erişim sağlanan adres/portları tespit ederek, manual olarak engellemeyi deneyin.

Gönderildi : 26/03/2019 23:45

(@ramazanmergen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tamamdır hocam deneyeceğim. Çok teşekkür ederim. 

Gönderildi : 27/03/2019 11:23

(@oguzhanbitlisli)
Gönderiler: 180
Reputable Member

Merhaba Ramazan Bey

Yıllar Önce Yaşamış olduğunuz altta yazmış olduğunuz sorunu ben yaşıyorum. acaba bu sorunu çözdünüz mü çözebildiyeseniz nasıl ?

merhaba,

bir elektronik ve beyaz eşya üreticisi firmanın yetkili servisindeki bilgisayar yapısını yönetiyorum.yeni gelen barkod yazıcıları var.usb yazıcılardan farkı yok.sadece barkod yazdırıyor.

herhangi bir domain yapısı yok.yazıcının kurulu olduğu bilgisayara başka bir client'tan bağlanıp yazıcıya bağlandığımda sorun yok.ama yazıcının kurulu olduğu pc de vpn bağlıyken yazıcıyla bağlantı kurulamıyor.hatırladığım kadarıyla bunun küçük bir ayar mevcuttu ağ bağlantılarında.ama tam çıkartamadım.ve problemi çözemedim.ayrıca ağ bağlantılarım/bilgisayar ara diyip ip ile bağlanmak istediğim bilgisayara çift tıklayınca şu uyarıyı almaya başladım.güvenlik duvarı kapalı.bu problemde yeni oluştu.bunuda çözmem lazım ki paylaşılan yazıcıları görebileyim.son aldığım uyarıyı ekliyorum.

Gönderildi : 27/06/2021 01:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Sizin yaşadığınız problemin yukarıdaki konu ile hiçbir ilgisi yok. Yazıcıya nasıl bağlandığınızı belirtmemişsiniz. VPN de genellikle block değişimi olduğundan ek bir yapılandırma geliştirmediyseniz bağlanamamız normal olur. Yapınızı daha iyi tarif ederek yeni bir konu açın bence.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/06/2021 07:17

Paylaş: