Cyberoam Google Pla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberoam Google Play Store Kısıtlayamıyorum?  

RSS
ramazanmergen
(@ramazanmergen)
Üye

Merhaba,

Cyberoam CR300ING model firewall kullanıyorum. Yakın zaman öncesine kadar App filter üzerinde Android market için oluşturduğum kısıtlama kuralı sağlıklı çalışıyordu.

Cihazda herhangi bir işlem yapmamama rağmen, şuan kontrol ettiğimde android cihazlar play store'a erişim sağlayabiliyorlar.

Aynı kural içinde apple store'da var. apple cihazlarda bir sorun yaşamıyorum. kısıtlama çalışıyor. Fakat android cihazlarda sebebini bilemediğim bir şekilde erişim aktif hale gelmiş.

Bu konuda yardımcı olabilecek, başına daha önce gelmiş biri var ise yardımcı olabilir mi?

İyi çalışmalar herkese

Alıntı
Gönderildi : 27/02/2019 14:00
Cahit YOLACAN
(@cahityolacan)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Google Play versiyonu vb gibi deigisim yasadi ise sizin de Cyberoam CR300ING cihazinizin bu konu ile ilgili guncellemesi almasi lazim.

Surekli olarak app filter icin yazilimlar versiyon guncellemesi yaparllar. Tavsiyem app filter arti url filter ekleyerek kurali guncellemeniz. 

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/02/2019 17:16
Turan COŞKUN
(@turancoskun)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

merhaba,

Cahit hocanın belirttiği gibi ilgili adres yapılan değişim sonrası app filter tarafı güncellenmemiş olabilir.

iki adım ile ilerleyebilirsiniz.

ürün lisanslı ve güncel sürüme sahip ise, üretici tarafına destek kaydı açabilirsiniz.

lisans mevcut değil ise, web/app filter loglarını göz gezdirip, url/port bilgilerini manual engelleyebilirsiniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/02/2019 05:16
ramazanmergen
(@ramazanmergen)
Üye

Merhaba, sağlık sorunlarım sebebiyle yeni dönüş yapabiliyorum. Kusura bakmayın. 

İlk yol olarak firmayı arayarak destek talep edeceğim. Ürün lisanslı ve güncel sürüme sahip. Üretici tarafına destek açıyorum hemen. 

Ayrıca app filter ve url filter güncellemesi yapmaktan kastınız nedir tam olarak? Biraz daha açabilir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2019 16:42
Turan COŞKUN
(@turancoskun)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

geçmiş olsun.

güncellenmemişten kasıt, playstore tarafında bir değişiklik var ise fw üreticisinin bu değişiklik için yeni bir imza çıkarmamış olma ihtimali.

bireysel olarak yapabileceğiniz, tek bir host ve erişimi kuralı ile birlikte ilgili app/web filtereleri uygulayın.

devamında loglardan erişim sağlanan adres/portları tespit ederek, manual olarak engellemeyi deneyin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2019 23:45
ramazanmergen
(@ramazanmergen)
Üye

Tamamdır hocam deneyeceğim. Çok teşekkür ederim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2019 11:23
Paylaş: