Forum

cyberoam chromedan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

cyberoam chromedan youtube atlıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@MahirSUMER)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar,

cyberoam cr200i serisi kullanıyorum. ne yaptıysam youtube u chromedan engelleyemedim. internet explorerdan engelleniyor fakat chromedan https youtube birtürlü engellenmiyor. chrome temp ini temizleyince kural çalışıyor fakat bir süre sonra tekrar giriş yapılabiliyor. ie de böyle bir sorun yok. konuyla ilgili fikri olan varmı acaba.

iyi günler.

mahir sümer

Gönderildi : 16/03/2017 20:30

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

sorunun sebebi birden fazla olabilir.

ilk olarak firmware tarafında sorun olabilir, farklı bir versiyon ile test ettiniz mi ?

chrome üzerinde proxy uygulamaları kullanılıyor olabilir, logları inceleyip, app filter uygulamanız gerekebilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/03/2017 11:48

(@MahirSUMER)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

turan bey merhaba

öncelikle app filter ile ilgili sorun olsa diger tarayıcılarda youtube girebilir. burda sorun sadece chrome ile giriş yapılabiliyor. cyberoam en son firmware kulllanıyorum. daha önce firmware lerdede aynı sorun olmustu. 

iyi günler

mahir sümer

Gönderildi : 21/03/2017 14:23

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

turan bey merhaba

öncelikle app filter ile ilgili sorun olsa diger tarayıcılarda youtube girebilir. burda sorun sadece chrome ile giriş yapılabiliyor. cyberoam en son firmware kulllanıyorum. daha önce firmware lerdede aynı sorun olmustu. 

iyi günler

mahir sümer

Mahir bey,

browser addon ile proxy agentları karıştırmayın.

chrome üzerinde yapılandırılan bir addon ile istenilen erişimler sağlanırken, firefox ve ie için bu durum geçerli olmayacaktır. bkz. zenmate, hotspot shield vb.

ayrıca app filter tarafında, ilgili host için trafik analizi yapmadan sonuç elde edemezsiniz.

addon bulunmuyor ve loglarda sorun yok derseniz, case açmanızı tavsiye ederim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/03/2017 02:19

Paylaş: