Forum

Virüslü E...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Virüslü E-postalar Dikkat...

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@rahmiaydn)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

mail

son günlerde faturanız, fatura ıd,siparışımızdır, şeklinde günde 20 yakın mail almaya başladım sürekli aynı mail farklı adreslerden geliyor konu hakkında dikkatlı olalım diye paylaşıyorum...

Gönderildi : 15/03/2017 14:12

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Aslında E-mail sistemleri de bir nevi guvensiz olarak dusunulebilir artık çok kolayca ele geçirilebiliyor

veya bir script vb ile listedeki herkese otomatik olarak mail fwd edilebiliyor.

Gönderildi : 15/03/2017 14:26

(@rahmiaydn)
Estimable Member
Konu başlatıcı

mail hesabı uzerinden bu konuda ne gibi kontrol yapabiliriz acaba bizde başkalarına mail atmayalım 🙂

Gönderildi : 15/03/2017 14:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Burada teknik olarak bir çok önlem sıralanabilir. Ancak ne yapılırsa yapılsın çok iyi sistemler bile mailin ilk anlarında kaçırıyor. Bir kaç gün sonra ancak engelleme başlıyor. Firewallar verilen linkleri ancak engellenecek kategorilere ekliyor. Virus programlarıda yine aynı sürede download edilen linklerdeki sorunu anlıyor.

Bunlar konusunda tabiki Bilgi İşlem olarak önlemler alınmalı. Ancak ilk ve en etkili yöntem Kullanıcı Bilinci.

Bu nedenle eğitim ve bilgilendirme çok önemli.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/03/2017 22:48

(@rahmiaydn)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Rıza Hocam bende sizin gibi düşünüyorum her hafta kullanıcılara bilgi mail atıyorum aman dikkat edin diye firewalldan butun dowload sitelerini engenledim mail içerikleri elimden geldi kadar minimize ettim mail trafigini mumkun oldukça takıp ediyorum. bütün bunlardan sonrada dua ediyorum:) ...

Gönderildi : 18/03/2017 14:41

Paylaş: