Forum

cyberoam whatsaba g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

cyberoam whatsaba giriş sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
543 Görüntüleme
(@canerpekel)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin, cyberoam CR35ia (10.6.5) marka cihazım ile bazı clientların cep telefonlarında sadece whatsaba giriş olsun istiyorum kuralı uyguluyorum ancak ne resim ne video alabiliyor yada gönderebiliyorlar, ama normal whatsap kullanımında herhangi bir problem yok ,sorun üzerinde bayağı  bir uğraştım ama sanırım göremediğim yada atladığım bir kural var , yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/03/2017 14:59

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Whatsapp için TCP/80 , TCP/443, TCP/5222 , TCP/5223 ve TCP/5228 portların açık olması lazım. Eğer bunları engelliyorsanız sıkıntı çıkaracaktır. Bunu kontrol edin. 

Gönderildi : 02/03/2017 18:13

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Rafet bey'in belirttiği gibi ilgili portları kontrol etmenizde fayda var.

ek olarak çözüm noktasında, bir kullanıcı için public yöne kural oluşturup, herhangi bir filtreleme yapmayın.

trafiği dinleyip, hangi adreslere eriştiğini tespit edebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/03/2017 01:17

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin, cyberoam CR35ia (10.6.5) marka cihazım ile bazı clientların cep telefonlarında sadece whatsaba giriş olsun istiyorum kuralı uyguluyorum ancak ne resim ne video alabiliyor yada gönderebiliyorlar, ama normal whatsap kullanımında herhangi bir problem yok ,sorun üzerinde bayağı  bir uğraştım ama sanırım göremediğim yada atladığım bir kural var , yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, Log Viewer'dan Application Control'u seçip, veri transferi anında Refresh yaparsanız hangi kurala takıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gönderildi : 06/03/2017 07:51

Paylaş: