Forum

Pfsense 3 Wan Birle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense 3 Wan Birleştirme

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,074 Görüntüleme
(@MertcanGunduz)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Ben internetcafe işletiyorum, 3 adet VDSL 100mb hattım var bu hatları Pfsense ile birleştirip download performansımı 2-3 kat arttırabilirmiyim acaba bu mümkünmüdür.  eğer yapılabiliyorsa bana yol gösterebilirmisiniz.

şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/12/2016 14:11

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Herkese Merhaba,

Ben internetcafe işletiyorum, 3 adet VDSL 100mb hattım var bu hatları Pfsense ile birleştirip download performansımı 2-3 kat arttırabilirmiyim acaba bu mümkünmüdür.  eğer yapılabiliyorsa bana yol gösterebilirmisiniz.

Merhaba;

3x100=300 mb hız gibi bir durumunuz olmayacaktır ancak mevcut iç networkünüz için internet bacağına doğru yük dengeleme yaptığınızda bahsedilen işlem size fazlasıyla yetecektir. Aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

https://doc.pfsense.org/index.php/Multi-WAN

Youtube Linki

Gönderildi : 10/12/2016 19:30

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Herkese Merhaba,

Aslında DrayTek tarafında müşteri isteklerine çözüm olması açısından Sessin Based Balance sistemi eklendi ve Download yaparken 300 Mbit görmenizisağlayabilir hız testlerindede, temelde karşı tarafında desteği ile cihazınız üç ayrı WAN bağlantısından üç ayrı session oluşturup işlemyapmaktadır.

HTTPS gibi sistelerde sorun yaratabilir tabiki HTTPS için PBR ve IP Based Balance sistemide cihazlarda mevcut bu sistemle bunuda çözebilirsiniz.

Gönderildi : 15/12/2016 12:14

Paylaş: