Forum

firewall cihazı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

firewall cihazı önerileri

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
501 Görüntüleme
(@omerates)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

500-1000 kullanıcılı şirkette web filtreleme, band genişliği kısıtlama, raporlama, anlık kullanım durumu görüntüleme, ve en önemlisi misafir wifi si için telefona sms ile güvenlik kodu gönderme ve internet erişimini süreli veya kotalandırma şeklinde ayarlayabileceğim bir firewall cihazına ihtiyacım var.

bu konuda bana herhangi bir cihaz önerebilir misiniz?

Gönderildi : 23/03/2016 16:40

(@sametdiker)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Merhabalar,

500-1000 kullanıcılı şirkette web filtreleme, band genişliği kısıtlama, raporlama, anlık kullanım durumu görüntüleme, ve en önemlisi misafir wifi si için telefona sms ile güvenlik kodu gönderme ve internet erişimini süreli veya kotalandırma şeklinde ayarlayabileceğim bir firewall cihazına ihtiyacım var.

Merhaba,

Ücretsiz olması nedeniyle yazılımsal bir çözüm olan PFSENSE Güvenlik Duvarı'nı önerebilirim. Yukarıda belirtmiş olduğunuz işlemler için yapılandırabilirsiniz. https://www.pfsense.org/ adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize,

Gönderildi : 23/03/2016 17:13

(@omerates)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ücretli olablilr. şirket maddi yönden sıkıntı yaratmayacak bir durumda 🙂 ...

yönetilebilirliği kolay olmalı.  şu an cyberoam ve  fortigate üzerinde yoğunlaştım.

Gönderildi : 23/03/2016 17:19

(@MuhammetYILDIRIM)
Gönderiler: 3
New Member

Yetenekleri bakımından  kesinlikle Fortigate almanı tavsiye ederim . Fiyatı diğer markalara göre bir tık daha yüksek ama  başka markaları alıp uğraşmana değmez  .

Model olarakta +200D  üzerinde bir model alırsan sorun yaşamazsın .

Bununla birlikte kullanımış birsi olarak Juniper , Cisco ASA , Checkpoint almanı asla tavsiye etmem . 

Gönderildi : 27/03/2016 17:29

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

standart talepleriniz olduğundan, öncelikle daha önce tecrübeniz olan bir ürüne yönelerek, en azından yönetim ve sorun çözümü noktasında zaman kaybetmezsiniz.

utm ve ngutm tarafında birçok marka mevcut. benim tavsiyem, yönetim kolaylığı, stabilite, sorunsuz destek ve raporlama.

yerli çözüm isterseniz, coslat'ı incelemenizi tavsiye ederim, destek konusunda sorun yaşamazsınız.

global çözümlerde, ( forti, checkpoint, palo alto, cyberom vb. ) kullanım kolaylığı ve stabilite bakımından diğer markalara incelerken, kerio control tarafında da demo yapmanızı tavsiye ederim.

keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2016 12:16

(@SemihDanak)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Sizin için en önemli kısım misafir network ise hotspot tarafında iyi olan bir ürünle ilerlemeniz daha sağlıklı olacaktır.Coslat sizin isteklerinize yeterli gelecektir.

Gönderildi : 14/04/2016 12:33

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

Cyberoam

Gönderildi : 21/04/2016 11:44

Paylaş: