Forum

ERA Server 5 Client...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ERA Server 5 Client ekleme

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İki sanal bilgisayar arasında iletişimi kurup eset'in era server ürününü deneme sürümü olarak indirip test etmek amaçlı kurulumu yaptım. Client bilgisayarıma eset endpoint programını kurdum. ERA consol bilgilerinde clientimi göremiyorum. İP taratımı yapıldıktan sonra clientimin bilgisayar adını görebiliyorum. Client olarak bir türlü eklenmesini beceremedim. Client bilgisayarımdaki programın güncelleme sunucusuna kurulu olan server ipsini girerek cliente düşüp düşmediğini denedim. Configurasyon ayarları için araştırma yaptım fakat gösterilen yolu eksiksiz yapmama rağmen hata aldım. Config dosyasını alamadım. Client ekleme işlemi hakkında bilgisi olan varsa eğer beni biraz bilgilendire bilir mi ? 

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 04/12/2015 18:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Şu an biz 6.2 ye geçiş yapıyoruz. Zamanında 4 kullanmıştım. Önerim test veya gerçek ortam yapacaksanız 6.2 ile yürüyün. Yok ben 5 ile test yapacğaım derseniz  http://tv.cozumpark.com/video/241/NOD32-ERA-Egitimi  buradan yararlanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/12/2015 23:40

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Önceden alınmış bir eset lisansımız var eğer uyumlu olursa 6.2 versionuna geçiş yaparız. Sanal sunucu silinmiş sadece era serverini tekrar kurulması gerekiyor. Testini yapmak için denemeler yapıyorum fakat lisans olmadığından dolayı client eklemesinde problem yaşıyorum. Ücretsiz bir şekilde test yapmak için herhangi bir işlem veya esetle iletişime geçmeme gerek varmı ? Ne yapmam gerektiğine dair yönlendirmeye ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz? 

Gönderildi : 05/12/2015 00:15

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Lisansınızla en son sürüme kadar kullanma hakkınız var. Test için lisansınızı kullanabilirsiniz. Lisansıma bulaşmasın denemek için bir lisan alayım test yapayım derseniz Stratus Bilişim hizmetleri ile iletişime geçebilrsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/12/2015 16:24

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

İlginizden dolayı teşekkür ederim Rıza Bey.

Gönderildi : 07/12/2015 13:44

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim bir eğitim alacağım alayım ERA6 ile ilgili olarak detaylı makaleler paylaşacağım.

Gönderildi : 07/12/2015 22:16

Paylaş: